PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=198182}
4,9 7
ocen
4,9 10 1 7

Occhi dalle stelle
powrót do forum filmu Occhi dalle stelle

Młody fotograf po plenerowej sesji z modelką odkrywa na kliszach dziwne, świecące postacie. Postanawia pojechać w to miejsce, gdzie z przerażeniem ucieka do pobliskiego domu, by wezwać pomoc. Modelka nie zastawszy go w pracowni, wyrusza jego śladem, lecz również ginie bez śladu... Na trop zagadki wpada dziennikarz Harris (znany z innych włoskich filmów Robert Hoffmann), ale niestety sprawą mocno interesuje się wojsko, służby specjalne i mało sympatyczni "faceci w czerni"...

Film spodoba się miłośnikom tematyki niezidentyfikowanych obiektów latających, tajemniczej sprawy katastrofy w Roswell w 1947 r. (o której wspomina się w filmie) oraz wszelkich teorii konspiracji z tym związanych.Nie tylko ja, ale też pewna osoba na IMDB zauważyła, że na ekranie pojawia się pewien osobnik do złudzenia przypominający późniejszego "Palacza" z X-Files. Pomiędzy oboma Panami zachodzi niesamowite podobieństwo i być może była to jakaś inspiracja dla Chrisa Cartera. Kto wie.
Na planie ze znanych twarzy pojawia się również Martin Balsam w roli inspektora Granta.

Sam film nie powala tempem akcji, dlatego polecam tylko zatwardziałym koneserom włoszczyzny i tematyki wspomnianej wcześniej.

ocenił(a) film na 4
klotz

Bardzo ciekawe, bo wczoraj oglądałem ten film, również jak ty wystawiłem ocenę, podczas gdy przez całą historię filmwebu, nikt wcześniej tego nie zrobił. Zgadzam się, film dla zagorzałych fanów czy to "kina kosmicznego" czy to włoskich filmów lat 70. czy to fanów Roberta Hoffmanna. Osobiście nie poczułem motywu, że tyle osób (ów służby specjalne, faceci w czerni) było zainteresowanych zdarzeniem UFO i film przeszedł bardziej na pole rozmów o tym, zamiast skupić się na samym zdarzeniu z UFO.

rockystallion

Niesamowity zbieg okoliczności z tą oceną! Co do rozmów w filmie - zgodzę się. Pojawia się kilka dialogów z uwzględnieniem prawdziwych nazwisk lub określeń (choćby Project Blue Book). Z resztą na końcu filmu napisano, że w filmie zawarto prawdziwe wydarzenia i fakty, ale umiejscowione w innym miejscu i kontekście. Przypuszczam, że reżyser/scenarzysta sam interesował się tematyką UFO i takim osobom mogę polecić ten film (jedynie). A początkowa scena z sesją zdjęciową mogłaby spokojnie rozpoczynać smakowite giallo, nieprawdaż? :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
klotz

Początek w sam raz na giallo, zgadza się.
Proszę, proszę, czyżby podobnie jak ja, fan włoskiego "kiczu"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones