PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490577}

Oceany

Océans
8,0 1 686
ocen
8,0 10 1 1686
8,0 2
oceny krytyków
Oceany
powrót do forum filmu Oceany

Zachęcony poprzednim filmem Disney's Nature "Earth" długo czekałem na ten film.. Jednak niestety bardzo się zawiodłem. Film jako przyrodniczy czy dokumentalny kompletnie niczego nie wnosi. Nie można się z niego właściwie niczego dowiedzieć.

CHAOTYCZNY to najlepszy przymiotnik jaki opisuje ten film.

Jedyne co go ratuje to dobra puenta i piękne zdjęcia - szczególnie w wysokiej jakości (np HD). Jednak piękne zdjęcia w filmie przyrodniczym to nie wszystko więc nie mogę dać więcej niż 5/10.

Generalnie nie polecam - chyba, że ktoś jest fanem oceanu i chce pooglądać "fajne zdjęcia" :]

zielak_4

żartujesz?

zielak_4

To co było dodatkowego w tym "Earth", że ci się bardziej podobało ?

ocenił(a) film na 5
rhotax

Tam nie było nic "dodatkowego". Wręcz przeciwnie. Chodzi mi o to, że w filmie "Oceans" chcieli na siłę pokazać jak najwięcej gatunków i zwierząt - co niestety doprowadziło do tego, że właściwie nie byli w stanie przekazać żadnych wartościowych informacji na temat żadnego z nich. Z prostej przyczyny - braku czasu.
Natomiast w filmie "Earth" obserwowaliśmy życie tylko 4 zwierząt i mogliśmy zobaczyć i dowiedzieć się więcej o życiu tych zwierząt. Jako, że były tylko 4 zwierzaki to mogli na każde z nich poświęcić dużo czasu. Proste.
Zauważ, że powiedziałem że film był "ładny". Krytykuję tylko to, że nie wnosi za dużo treści - które film przyrodniczy (jakim Oceans niewątpliwie jest) powinien wnosić. A jako, że oceniam go pod kątem kategorii film przyrodniczy własnie - stąd ocena 5/10.

ocenił(a) film na 5
zielak_4

Troszkę sam sobie zaprzeczyłem tymi pierwszymi 2 zdaniami ;] - ale mam nadzieję, że rozumiesz ogólny przekaz ;)

ocenił(a) film na 10
zielak_4

nie zgadzam się. widziałem film w kinie na camerimage w bydgoszczy i było to niezapomniane przeżycie. spodziewam się, że oglądany na komputerze traci sporo. ale w kinie jest po prostu magiczny. ale to na pewno nie jest dokumentalny film przyrodniczy w ścisłym tego słowa znaczeniu. to nie jest film edukacyjny, który ma za zadanie sprzedać trochę informacji. jak dla mnie to hołd złożony oceanom. stworzenie z dokumentu opery to raz, a dwa: nieofensywna dydaktyka z pierwszej godziny projekcji, gdy autorzy po prostu sprzedają widzom poczucie, że zwierzęta, natura, oceany są piękne i widz to kupuje, bo nikt nie sprzedaje mu społecznej historyjki, tylko estetykę w stanie czystym - to dla mnie główne atuty tego filmu wyróżniające go właśnie od innych produkcji dokumentalnych, których są tysiące. I jak dla mnie w całym filmie mogłoby nie paść ani jedno słowo i byłoby jeszcze lepiej. pozdrawiam

Piecyk

Piecyk zgadzam sie z Toba:-)

Piecyk

masz rację.. nic dodac nic ując..

Piecyk

Dokładnie! Ja film miałem okazję obejrzeć na dużym ekranie tv i wywarł na mnie piorunujące wrażenie, więc w kinie byłoby jeszcze lepiej. Rozumiem, że wiele osób będzie oczekiwało po nim klasycznego dokumentu, natomiast sam styl, jakość i dokładność zdjęć i dźwięku "mówi" nam o tych zwierzętach i o pięknie oceanicznego życia równie wiele co narrator. Cel był tutaj trochę inny. Ten film to taki rodzaj hymnu, jak i ostatecznego ostrzeżenia / upomnienia, że możemy utracić to wszystko, jeśli się nie opamiętamy. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej to niech sięgnie po jakiś artykuł, czy książkę. Film jest surowy i momentami wręcz mistyczny! Również wolałbym, by nie padło w nim ani jedno słowo :) Końcówka trochę zepsuła mi ogólny odbiór ale i tak film inny niż wszystkie p.s. Cieszę się, że również miałem podobne skojarzenia co do hymnu, bo przyznam, że początkowo przeczytałem tylko cztery pierwsze zdania Twojej wypowiedzi :P

ocenił(a) film na 9
zielak_4

Piękne zdjęcia nic poza tym?
Właśnie zdjęcia i piękna muzyka oddziałują na widza - zwierzęta się nie wypowiedzą, to Ty masz jako widz sam wysnuć wnioski i dziwię się, że do takich płytkich doszedłeś.
Zgadzam się z Piecyk w każdym użytym przez niego słowie. Wzruszyłam się na tym filmie, a jeśli Ty nic nie poczułeś, to chyba nie ma sensu przekonywać Ciebie i osób, które podobnie odebrały ten film, bo większą rolę miały odgrywać "czucie i wiara (...) niż mędrca szkiełko". Ale tak poza tym film niósł bardzo wiele infomacji, trzeba było tylko uważnie oglądać :)
"hołd złożony oceanom" piękne podsumowanie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones