Oda do radości

2005 1 godz. 58 min.
6,7 4 081
ocen
6,7 10 1 4081
3 360
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}

Trzech reżyserów, trzy historie, trzy wizje jednej - polskiej rzeczywistości. Bohaterami historii są młodzi ludzie z różnych środowisk i regionów. Ich losy splatają się w jednym miejscu - autobusie do Londynu.

[opis dystrybutora]

Sheyenne
opis użytkownika

Śląsk
Po wielomiesięcznym pobycie w Anglii Aga wraca w rodzinne strony. W domu zastaje niewesołą sytuację - ojcu grozi utrata pracy, w kopalni właśnie trwa strajk, matka straciła pracę w zakładzie fryzjerskim. Aga postanawia zainwestować zarobione w Anglii pieniądze we własny salon fryzjerski...

Warszawa
Michał wygrywa radiowy konkurs hip-hopowy. Ojciec Marty, jego dziewczyny, postanawia wysłać córkę na studia do Londynu. Michał próbuje przekonać Martę, aby nie wyjeżdżała. Komplikacje rodzinne Michała i upokorzenia ze strony ojca Marty, niezadowolonego z ich znajomości, doprowadzają do awantury między Michałem i Martą. Dziewczyna nie chce go znać...

Pomorze
Wiktor po studiach wraca na domu na prowincji. Mieszka z rodzicami, pracuje w wędzarni ryb. Jego koledzy to Rysiek - pijaczek i Eryk, życiowa ofiara. Wiktor nie może dłużej mieszkać w rodzinnym domu, matka chce wynająć jego pokój turystom. Po awanturze z szefem, który zalega z wypłatą, Wiktor rezygnuje z pracy w wędzarni. Eryk proponuje mu wyjazd za granicę. Nie wiadomo, skąd ma pieniądze, ale chce pokryć koszty wyjazdu...

Xzar
opis użytkownika

Autobus do Londynu. To tutaj splataja się losy pozornie niezwiązanych ze sobą bohaterów "Ody do radości".

Aga po długim pobycie w Anglii wraca wreszcie do domu. Zamiast ukochanego na dworcu wita ją Danka oraz mama. Sytuacja rodzinna nie jest najlepsza - kopalnia, w której pracuje ojciec dziewczyny może zostać zamknięta i trwają protesty górników; matka straciła pracę w zakładzie fryzjerskim.

Pele i Marta to kochająca para, do czasu, kiedy ojciec dziewczyny postanawia wysłać ją na studia do Londynu. Pele próbuje przekonać Martę, żeby została w kraju. Ojciec dziewczyny proponuje mu pracę u siebie w firmie, którą ten podejmuje. Zbyt naiwny już pierwszego dnia zostaje upokorzony, dociera do niego też świadomość, że ojciec chce zabronić mu kontaktów z córką.

Wiktor wraca po studiach do rodzinnego miasteczka. Pracuje w wędzarni ryb. Zbliża się okres wakacji i rodzice każą mu zwolnić pokój, który ma zostać przeznaczony na wynajęcie dla turystów. Tego samego dnia traci pracę. Wtedy zjawia się kolega ze sporą sumą pieniędzy i namawia Wiktora do wyjazdu za granicę.

Lived
opis użytkownika

Tryptyk opowiada o losach młodych ludzi: Aga wróciła na Śląsk z Anglii. Jej ojciec, były górnik, strajkuje pod flagą Solidarności, nienawidząc wszystkiego i wszystkich. Dla córki stał się anachronicznym frustratem. Pears, hiphopowiec, osiąga zawodowy sukces. Jednak otoczenie traktuje jego pasje jak wybryk - ma szukać NORMALNEJ ROBOTY. Wreszcie Wiktor, absolwent wyższej uczelni, musi schować ambicje i pracować w przetwórni ryb. Ogólnie - film jest dojrzałym dramatem naszej codzienności.

Miss_Mrowa
opis użytkownika

Trzech młodych reżyserów opowiada trzy historie z trzech różnych miejsc Polski. Aga (Małgorzata Buczkowska) wraca po pobycie w Anglii do narzeczonego i rodziców. Narzeczonego już nie kocha. Z rodzicami też trudno jej sie dogadać. Michał (Piotr Głowacki), hiphopowiec, odnosi sukcesy muzyczne, ale jego życie prywatne to klęska. Wiktor (Lesław Żurek) wraca po studiach do swojej rodzinnej miejscowości. Zaczyna pracę w wędzarni ryb, która - mówiąc najdelikatniej - mało go kręci. Wbrew tytułowi: nie zawsze radosny ten film, ale bardzo trafnie podpatruje rzeczywistość.

Los_Pomidoros
opis użytkownika