film

Odległy ląd

Outland
1981
1 godz. 52 min.
6,6 3 813
ocen
6,6 10 1 3813
Na Io, księżyc Jowisza, zostaje wysłany nowy szeryf. Jego uwagę zwraca wysoki odsetek mających tam miejsce samobójstw. więcej mniej
Odległy ląd zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Film zdobył nagrodę Saturn oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Szeryf O'Niel (Sean Connery) zostaje przeniesiony na satelitę Jowisza, gdzie mieści się osada górnicza, a główny kruszec to tytan. Z początku wydaje się, że nowa służba będzie rutyną, ale szybko okazuje się, że to dopiero początek kłopotów. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest wysoki współczynnik samobójstw. Kiedy O'Niel dowiaduje się,Szeryf O'Niel (Sean Connery) zostaje przeniesiony na satelitę Jowisza, gdzie mieści się osada górnicza, a główny kruszec to tytan. Z początku wydaje się, że nowa służba będzie rutyną, ale szybko okazuje się, że to dopiero początek kłopotów. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest wysoki współczynnik samobójstw. Kiedy O'Niel dowiaduje się, że trzy ostatnie ofiary zażywały narkotyk dostarczany przez samego zarządcę Shepparda (Peter Boyle), staje do samotnej walki. Na Jowisz przybywają płatni mordercy, wynajęci przez zarządcę kopalni, a jedynym sojusznikiem szeryfa jest dr Marian Lazarus (Frances Sternhagen), lekarka z górniczej przychodni.

boxoffice
$17 374 595 w USA
budżet
$16 000 000
studio
Ladd Company, The / Outland Productions
tytuł oryg.
Outland
inne tytuły
Io (tytuł roboczy) Wielka Brytania
więcej
Rola dr Lazarus była proponowana Colleen Dewhurst.
Mimo że Stephen Goldblatt oficjalnie figuruje jako autor zdjęć do filmu, to reżyser, Peter Hyams, był ich faktycznym twórcą. Zatrudnił on Goldblatta tylko po to, by mieć kozła ofiarnego, w razie gdyby nowatorska technika efektów specjalnych (tzw. Introvision) okazała się niewypałem. Operator był na niego wściekły za tę decyzję, jednak ze względu na młody wiek i chęć nabrania doświadczenia nie wycofał się z projektu.
Podczas walki z Ballardem w przestrzeni kosmicznej rękaw skafandra O'Niela odczepia się od rękawicy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych