PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8277}

Odległy ląd

Outland
6,6 3 867
ocen
6,6 10 1 3867
Odległy ląd
powrót do forum filmu Odległy ląd

Przez większość czasu miałem skojarzenia z kultowym filmem Scotta. Zarówno fabularne (znów
bezwzględna korporacja wyzyskuje swoich robotników w przestrzeni kosmicznej), a przede wszystkim
stylistyczne. Scenografia do złudzenia przypomina wnętrze "Nostromo", sposób filmowania jest
podobny, a nawet do soundtracku przyłożył rękę Jerry Goldsmith. Muszę przyznać, że ja czegoś
podobnego oczekiwałem w kontynuacjach "Obcego". Że wreszcie Ripley rozprawi się z bezmyślną
korporacją, zamiast ciągle użerać z potworkiem. Także cieszę się z obejrzenia tego filmu i nie będę
się użalał nad jego problemami (szczególnie w ostatniej części, wzorowanej na "W samo południe").

feuerbach

Nie dorabiaj ideologii do.... no właśnie ? Do czego?
To dobry sprawny space western i nic po za tym. Nie doklejaj do uniwersum Obcego kolejnego gówna jak to już zrobiono z AVP itd...

ocenił(a) film na 5
wociu

Ideologii? Gdzie? Kiedy? Ktoś Ci każe odbierać ten film jako kolejną część "Obcego"? Przywołanie "AvP" nie na miejscu. Nigdzie nie pisałem o poziomie obu filmów. Ja się zwróciłem uwagę głównie na podobieństwa stylistyczne. Bo to, że "Odległego lądu" wzorowali się stylistycznie na "Obcym" nie ulega wątpliwości. Pod tym względem jest na pewno bardziej podobny, niż "Aliens". A jak Ci to porównanie przeszkadza, to już nie moja sprawa.

ocenił(a) film na 8
feuerbach

film rzeczywiście sprawia wrażenie jakby rozgrywał się w uniwersum Obcego. Wystrój wnętrz, klimat, muzyka i udźwiękowienie. Sam film całkiem niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones