PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34272}

Odmienne stany moralności

The United States of Leland
7,3 20 806
ocen
7,3 10 1 20806
6,1 7
ocen krytyków
Odmienne stany moralności
powrót do forum filmu Odmienne stany moralności

Witam!
Film jest pełen "złotych myśli" i cytatów wartych zapamiętania. Macie swoje ulubione? Te zgromadzone na wikicytatach nie oddają w pełni ich uroku i głębi...
Wpisujcie jakie pamiętacie.

ocenił(a) film na 9
kamila_emerald

Może powinienem płakać? Ale wypłakałem już wszystkie łzy.
Zdałem sobie sprawe z tego że one nie przywrócą umarłych do życia.
Jeszcze jedna prawda wiąże sie ze łzami : nie przywrócą utraconej miłości.
Tak samo jest z modlitwą. Ciekaw jestem jaką część życia ludzie marnują na płacz
i modły daremnie pragnąc cofnąć czas. Bardziej przemawia do mnie szatan niż bóg.
Rozumiem dlaczego niektórzy go wzywaja. Warto mieć ma kogo zrzucić wine na całe zło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
klaudi955

Świadomość że Ciebie też może spotkać nieszczęście to część życia

kamila_emerald

''Myślę, że świat można widzieć na dwa sposoby. Albo widzisz we wszystkim smutek, albo wybierasz trzymać się od tego z daleka. ''

ocenił(a) film na 9
kamila_emerald

"Może po prostu pewne rzeczy muszą sie zdarzyć"

użytkownik usunięty
kamila_emerald

Pearl Madison mówi na początku: Pisarza nie sądzi się po jego życiu tylko po utworach. Nie podlega moralnej ocenie. Ciekawy punkt widzenia.

ocenił(a) film na 6

To prawie to samo co powiedział na ten temat Oscar Wilde "Nie ma moralnych i niemoralnych książek. Są tylko dobre i złe książki." Zamiast "książki" mogła też być "sztuka". Dokładnie nie pamiętam ;)

"Zdarza się" to z kolei formuła podsumowująca każde smutne wydarzenie opisane w książce "Rzeźnia Nr 5" Kurta Vonneguta ;)

iacob

Życie to coś więcej niż suma jego części..

ocenił(a) film na 8
p_b_kieres

Może niezbyt cytowane, a bardziej z pamięci, "zabawne, kiedy człowiek uratuje dziecko z pożaru nie mówi: jestem tylko człowiekiem"

ocenił(a) film na 8
RudaWiedzma

''świat nie złamię ci serca jeśli się nie dasz''

ocenił(a) film na 9
Robson_15

"Dlaczego to zrobiłeś?
– To przez ten smutek.
– Jaki smutek, kto jest smutny?
– Wy. "

ocenił(a) film na 8
pat90

"Jeśli kogoś kochasz to myślisz o nim cały czas. Po przebudzeniu i przed zaśnięciem. To sprawa umysłu a nie serca." oraz "Rodzice chcą szczęścia dla swoich dzieci, ale nigdy im się to nie udaje."

p_b_kieres

- a jeśli nie można tych części złożyć w całość..? "

ocenił(a) film na 9
kamila_emerald

– Pan jest aktorem?
– Czyż nie jest nim każdy z nas, droga pani?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones