PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557}

Odważny

The Brave
6,9 8 760
ocen
6,9 10 1 8760
5,6 5
ocen krytyków
Odważny
powrót do forum filmu Odważny

Groźby- pytanie

ocenił(a) film na 6

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego ten koleś mu groził? jaki był tego sens?
umówili się na za tydzień, a potem tamten się zjawia nad rzeką z groźbami
jakby odbierając mu szanse na rozmyślenie się. rozumiem, że rafael wziął
zaliczkę, więc musiał pilnować, żeby nie zwiał, ale on zachowywał się jakby
to było jego jedyne zajęcie i jakby jego decyzja była strasznie ważna. i o
co chodziło z tym jego przyjacielem, który najpierw jest pokazany jak
siedzi w tym gabinecie z wytrzeszczonymi oczami i cos dziwnie bełkocze, a
potem jest już martwy w samochodzie. nie wiem może jestem mało domyślna czy
coś w tym stylu, ale nie pasowały mi te wątki do całości i zastanawiam się
jaki był ich cel

nie wiem czy jasno wyraziłam to co chciałam napisać. mam nadzieję, że mi
pomożecie, z góry dzięki:)

ocenił(a) film na 8
banditkaaa

W moim rozumowaniu:
Główny bohater zdecydował się na samobójstwo zgadzając się na takie warunki. Dostał za to pieniądze, czyli sprzedał swoją duszę. Sprzedał ją diabłu (co jest wiadome, poniewaz samobójstwo to najciezszy grzech za ktory czlowiek jest ukarany dalszym cierpieniem w piekle), a diabeł nie odpuszcza łatwo :) wiec nie chodziło tak bardzo o te pieniadze. Indianin sie zgodzil na warunki, czyli dusza zaklepana. Bez odwołania, to było dla diabła wazniejsze niz te pieniadze ktore mu wplacił na zaliczkę. A wpłacił je dlatego, zeby ofiara miala pewnosc ze za jego smierc rodzina dostanie obiecane pieniadze.

co do goscia z wytrzeszczem.. on nie byl martwy, tylko udawal, zeby przestraszyc naszgo bohatera. To byl może jakis pracownik tej "firmy", który stał się troche obłąkany przez swoja pracę :) to taki luźny domysł.

banditkaaa

Ja za to nie rozumiem (pomijając wszelką symbolikę) dlaczego Ci ludzie płacili im za poddanie się torturom i zabicie. Robili to dla przyjemności? Bo przepraszam bardzo, ale paktu z diabłem raczej nie mieli. Wątpię, aby szatan podsyłał im pieniądze na kolejne zaliczki itp...

ocenił(a) film na 9
Kedda

odpowiedz na Twoje pytanie dokładnie podaje Marlon Brando na początku filmu, obejrzyj sobie ten fragment i wszystko stanie się jasne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones