Odtwórz Zwiastun nr 1 2:02
Film

Casualties of War

1989 1 godz. 53 min.
7,6 14 992
oceny
7,6 10 14992
7 826
chce zobaczyć
{"rate":7.25,"count":4}
{"id":"8295","linkUrl":"/film/Ofiary+wojny-1989-8295","alt":"Ofiary wojny","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/82/95/8295/6901018.2.jpg"}
Gdy grupa żołnierzy porywa i torturuje młodą Wietnamkę, jeden z nich sprzeciwia się takim praktykom.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Ofiary wojny
Ofiary wojny (1989) Zwiastun nr 1 2:02
Ofiary wojny | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1989 | Film Pod koniec lat 60. Eriksson ([person=175]Michael J. Fox[/person]), szczęśliwy mąż i ojciec, zgłasza się na ochotnika do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Trafia do oddziału Tony'ego Meserve'a ([person=202]Sean Penn[/person]), pewnego siebie, cynicznego sierżanta. Podczas jednej z akcji oddział traci jednego z ludzi. Rozwścieczeni śmiercią kolegi żołnierze postanawiają porwać, zgwałcić i zamordować wietnamską dziewczynę. Ich decyzja spotyka się ze sprzeciwem Erikssona, który musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec kolegów a własnym poczuciem moralności.

Pod koniec lat 60. Eriksson (Michael J. Fox), szczęśliwy mąż i ojciec, zgłasza się na ochotnika do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Trafia do oddziału Tony'ego Meserve'a (Sean Penn), pewnego siebie, cynicznego sierżanta. Podczas jednej z akcji oddział traci jednego z ludzi. Rozwścieczeni śmiercią kolegi żołnierze postanawiają porwać,Pod koniec lat 60. Eriksson (Michael J. Fox), szczęśliwy mąż i ojciec, zgłasza się na ochotnika do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Trafia do oddziału Tony'ego Meserve'a (Sean Penn), pewnego siebie, cynicznego sierżanta. Podczas jednej z akcji oddział traci jednego z ludzi. Rozwścieczeni śmiercią kolegi żołnierze postanawiają porwać, zgwałcić i zamordować wietnamską dziewczynę. Ich decyzja spotyka się ze sprzeciwem Erikssona, który musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec kolegów a własnym poczuciem moralności.

boxoffice
$18 671 317 w USA
budżet
$22 500 000
na podstawie
Daniel Lang "Casualties of War" (powieść)
studio
Columbia Pictures Corporation
data produkcji
1989
tytuł oryg.
Casualties of War
inne tytuły
Ofiary wojny Polska
Casualties of War Holandia
Więcej...
Stephen Baldwin na początku grał rolę Hatchera i jest widoczny na kilku pierwszych scenach, między innymi kiedy Meserve i jego oddział wkraczają do miasta, ale De Palmie nie podobała się gra Baldwina i zwolnił go. John C. Reilly miał wówczas małą rolkę w filmie, po jej zagraniu odleciał do domu w Chicago tylko po to by odebrać telefon De Palmy, że chce go obsadzić w roli Hatchera.
Clark podchodzi do uprowadzonej dziewczyny i zaczyna jej śpiewać piosenkę grupy the Doors pt. "Hello, I Love You". Została ona wydana w roku 1968, podczas gdy akcja filmu rozgrywa się 2 lata wcześniej.
Ericsson podróżuje metrem w San Francisco (tzw. Muni Metro System), które powstało w 1980 roku. Dziewczyna, którą obserwuje w przedziale, czyta jednak gazetę z sierpnia 1974 roku, informującą o ustąpieniu prezydenta Nixona.
"Ofiary wojny" Briana De Palmy należą do tych filmów, które nie pokazują wojny jako miejsca efektownych walk i bohaterskich czynów - ale jako arenę tragedii i ludzkich ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 77%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mocny, naprawdę mocny film

  oktagon32 ocenił(a) film na 9

  Tak to k... wygląda, wojna z bliska... świetna rola Penna!

 • Amerykanie w tym filmie ,,szkalują" samych siebie i jest ok, ale gdy Pawlikowski

  marry222

  nakręcił ,,Idę" to wielkie larum podniesiono, że film psuje nam opinię, że Polacy byli i są kryształowi. Trochę dystansu rodacy... Bierzmy przykład z innych, nie mówię z Amerykanów, ale powinniśmy mieć do siebie dystans.

 • przerażający Sean Penn

  peirsol ocenił(a) film na 8

  Ten film utwierdził mnie w przekonaniu, że Sean Penn to jeden z najlepszych aktorów. Maserve jest po prostu przerażający. typ człowieka, którego nie chciałbym spotkać na ulicy. Ogromny plus dla Penn'a, że pokazał nie tylko do bólu złego człowieka, ale obnażył także jego inne wady. W rzeczywistości ... więcej

 • Decyzja?

  Ajfel93

  Zastanawiając się doszedłem do wniosku bez jakichkolwiek wątpliwości, że nie ma mowy żebym zgwałcił tą kobietę, a wy? Reszta tych ludzi zachowała się jak zwierzęta.

 • Obejrzałem by zobaczyć jak traktuję obcych w "Ofiarach wojny" Sean Penn.

  ave61

  jw.