Lily Collins I

Lily Jane Collins

8,3
29 910 ocen gry aktorskiej
Lily Collins I
Lily Jane Collins urodziła się 18 marca 1989 r. w Guildford w Anglii jako córka muzyka Phila Collinsa i jego drugiej żony, Jill Tavelman. Ma czworo przyrodniego rodzeństwa: JoelySimona, Nicholasa i Matthew. Gdy miała pięć lat jej rodzice rozwiedli się, a ona przeprowadziła się do Los Angeles. 
Karierę aktorską rozpoczęła w wieku dwóch lat w serialu "Dzieciaki, kłopoty i my". Jako nastolatka napisała artykuł dla brytyjskiego magazynu "Elle Girl", zatytułowany "NY Confidential". Pisała również dla magazynów "Seventeen", "Teen Vogue" oraz "Los Angeles Times".
W roku 2007 rozpoczęła karierę modelki, kiedy to dom mody Chanel poprosił ją, by przeszła po wybiegu w jednej z sukni w trakcie balu dobroczynnego w Hôtel de Crillon w Paryżu. W 2008 roku została wybrana przez hiszpańską edycję magazynu "Glamour" jako ich "międzynarodowa modelka roku", po czym w sierpniu 2009 r. pojawiła się na jego okładce.

Lily była prezenterką na gali stacji telewizyjnej Nickelodeon "Kids Pick the President" w ramach amerykańskiej kampanii prezydenckiej w 2008 r., po czym wystąpiła gościnnie w dwóch odcinkach serialu "90210". W 2009 r. zagrała drugoplanową rolę w nominowanym do Oscara filmie "Wielki Mike. The Blind Side". W roku 2011 wystąpiła w filmach "Ksiądz 3D" oraz "Porwanie". W 2012 zagrała główną rolę w filmie "Królewna Śnieżka" oraz pojawiła się w "The English Teacher".Jest absolwentką Harvard-Westlake School, następnie podjęła studia w zakresie dziennikarstwa na University of Southern California.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 marca 1989

miejsce urodzenia: Guildford, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 166 cm

Jest córką Phila Collinsa i Jill Tavelman.
Jest wnuczką June Collins.
Była brana pod uwagę do roli Gwen Stacy w filmie "Niesamowity Spider-Man". Ostatecznie angaż otrzymała Emma Stone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych