Odtwórz Zwiastun nr 1 2:41

Zobacz Okno na podwórze zwiastun

Film

Rear Window

1954 1 godz. 52 min.
7,9 56 006
ocen
27 419
chce zobaczyć
8,6 18
ocen krytyków
{"rate":8.611111,"count":18}
{"id":"1324","linkUrl":"/film/Okno+na+podw%C3%B3rze-1954-1324","alt":"Okno na podwórze","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/24/1324/7724646.2.jpg"}
Uwięziony na wózku inwalidzkim fotograf obserwuje przez okno sąsiadów. Jednego z nich podejrzewa o zabójstwo żony.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Okno na podwórze
Okno na podwórze (1954) Zwiastun nr 1 2:41
Okno na podwórze | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1954 | Film Kiedy fotograf L.B. 'Jeff' Jeffries ([person=9523]James Stewart[/person]) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę - bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę ([person=9533]Grace Kelly[/person]) - aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.
7 wspaniałych 199 komentarzy
Filmowe sekwencje otwierające

Kiedy fotograf L.B. 'Jeff' Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę - bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) - aby pomogła mu ustalićKiedy fotograf L.B. 'Jeff' Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę - bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) - aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.

boxoffice
$36 888 916 na świecie
$36 764 313 w USA
$124 603 poza USA
budżet
$1 000 000
na podstawie
Cornell Woolrich "It Had to Be Murder" (opowiadanie)
studio
Paramount Pictures / Patron Inc.
tytuł oryg.
Rear Window
inne tytuły
Okno na podwórze Polska
Alfred Hitchcock's Rear Window (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
Więcej...
Hitchcock podobno zatrudnił Raymonda Burra do roli Larsa Thorwalda, gdyż był podobny do producenta poprzednich jego filmów, Davida O. Selznicka, za którym nie przepadał.
 Ross Bagdasarian, odtwarzający rolę kompozytora, był nim również w rzeczywistości. Nagrywał pod pseudonimami Alfi & Harry oraz David Seville of The Chipmunks.
Gips ze złamanej nogi głównego bohatera w ciągu trwania filmu wielokrotnie zmienia miejsce. Raz jest na nodze prawej, raz na lewej.
Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu jest podglądaczem. Wystarczy spojrzeć na słupki oglądalności programów telewizyjnych, aby przekonać się, że od lat na ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 88%
Niedawno, w ramach przypominania sobie starych klasyków, ponownie obejrzałem "Okno na podwórze" Alfreda Hitchcocka. Tym razem w wersji kolorowej, chociaż pamiętam, że w ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 67%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych