Buffalo '66

plakat - Oko w oko z życiem (1998)

opisy filmu

(3)
  • Billy Brown (Vincent Gallo) po odsiedzeniu wyroku wychodzi z więzienia. W drodze powrotnej do rodzinnego Buffalo uprowadza młodą dziewczynę - Laylę (Christina Ricci), która będąc nim zauroczona, postanawia udawać przed rodzicami chłopaka jego żonę. Dziewczyna szybko zyskuje sympatię niby-teściów, sprzedając im historyjkę o tym jak poznała Billy'ego w CIA, gdzie wspólnie pracowali. Wkrótce wychodzi na jaw, iż prawdziwym powodem powrotu Billy'ego w rodzinne strony jest chęć zemsty na rywalu z lat młodości, którego obwinia za swoje życiowe niepowodzenia.

  • Billy po wyjściu z więzienia nie widzi sensu swojej dalszej egzystencji. Nie ma dziewczyny ani przyjaciół. Jedyne co posiada, to popapranych rodziców. Wszystko czego pragnie to zabić człowieka, przez którego odsiedział pięć lat i popełnić samobójstwo. Wcześniej jednak postanawia po raz ostatni odwiedzić ojca i matkę. Po drodze porywa dziewczynę i każe jej udawać przed swoimi rodzicami, że są parą. Po jakimś czasie dziewczyna zakochuje się w Billym i chce z nim spędzić resztę swojego życia. Nie wie jednak, że niedługo może go stracić na zawsze.

  • Billy Brown obstawia wysoce ryzykowny zakład u bukmachera w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów. Kupon dotyczy finałowego pojedynku dwóch drużyn futbolowych - Buffalo i The Giants. Wkrótce potem wskazana przez Billa na zwycięzcę meczu drużyna przegrywa, a on sam nie jest w stanie pokryć zakładu. Bukmacher składa mu propozycję. Albo Billy odsiedzi 5-letni wyrok więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił, i tym samym spłaci swój dług, albo należność zostanie uregulowana przy użyciu drastyczniejszych środków, co będzie miało przykre konsekwencje dla jego najbliższej rodziny.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię