Vincent Gallo 

7,9
1 889 ocen gry aktorskiej
Vincent Gallo
Vincent Gallo urodził się 11 kwietnia 1961 roku, w Nowym Jorku w Buffalo. Jego rodzice byli emigrantami z Sycylii. Gallo twierdził, że tylko prawdziwi Włosi są z Buffalo. Życie publiczne zapoczątkował w latach 70. i 80. grając w kilku kapelach, takich jak The Plastics, Pork, Bohack oraz Gray. W wieku 16 lat Gallo dużo podróżował po Europie, nagrywał piosenki hip-hop oraz breakdance, brał udział w wyścigach motorowych oraz zajmował się malarstwem.
W 1982 roku założył własną formację BOHACK i wydał album pt. "It Took Several Wives". W 1984 roku reżyser Eric Mitchell zaangażował go do filmu "The way it is", aby zrobił ścieżkę dźwiękową. Pierwsze poważne kroki aktorskie stawiał u Martina Scorsese w "Chłopcach z ferajny" oraz u Emira Kusturicy w kultowym filmie "Arizona Dream".
Uznanie krytyków i publiczności zyskał dzięki filmowi "Buffalo 66", do którego sam napisał scenariusz, muzykę oraz który sam wyreżyserował.
W 2001 roku założył nowy zespół o nazwie Bunny, nagrywając płytę "Whrap".
Pracował również jako model u Kelvina Kleina.
W 2003 roku ponownie wyreżyserował film. Niestety obraz pod tytułem "Brązowy królik" nie został przyjęty przez krytyków ciepło, między innymi ze względu na sceny pornograficzne.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 kwietnia 1961

miejsce urodzenia: Buffalo, Nowy Jork, USA

wzrost: 180 cm

Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1997 r. - "Bitter" - Lit;
- 2001 r. - "Grounded" - My Vitrion;
- 2002 r. - "Cosmopolitan Bloodloss" - Glassjaw;
- 2004 r. - "99 Problems" - Jay-Z.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1999 r. - Toyota Celica;
- 2009 r. - ubrania marki H&M.
W 2001 roku wyreżyserował następujące teledyski: "Going Inside", "Moments Have You" - John Frusciante; "Anemone" - L'Arc~en~Ciel; "Honey Bunny" - Vincent Gallo.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych