Film

Buffalo '66

1998 1 godz. 50 min.
7,8 11 804
oceny
7,8 10 1 11804
12 805
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"id":"34665","linkUrl":"/film/Oko+w+oko+z+%C5%BCyciem-1998-34665","alt":"Oko w oko z życiem","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/46/65/34665/6922269.2.jpg"}
Niebędący w stanie spłacić bukmachera Billy przyjmuje od niego propozycje, która przynosi niespodziewane konsekwencje.

Billy Brown (Vincent Gallo) po odsiedzeniu wyroku wychodzi z więzienia. W drodze powrotnej do rodzinnego Buffalo uprowadza młodą dziewczynę - Laylę (Christina Ricci), która będąc nim zauroczona, postanawia udawać przed rodzicami chłopaka jego żonę. Dziewczyna szybko zyskuje sympatię niby-teściów, sprzedając im historyjkę o tym jak poznałaBilly Brown (Vincent Gallo) po odsiedzeniu wyroku wychodzi z więzienia. W drodze powrotnej do rodzinnego Buffalo uprowadza młodą dziewczynę - Laylę (Christina Ricci), która będąc nim zauroczona, postanawia udawać przed rodzicami chłopaka jego żonę. Dziewczyna szybko zyskuje sympatię niby-teściów, sprzedając im historyjkę o tym jak poznała Billy'ego w CIA, gdzie wspólnie pracowali. Wkrótce wychodzi na jaw, iż prawdziwym powodem powrotu Billy'ego w rodzinne strony jest chęć zemsty na rywalu z lat młodości, którego obwinia za swoje życiowe niepowodzenia.

boxoffice
$2 375 097 w USA
budżet
$1 500 000
studio
Cinépix Film Properties (CFP) / Muse Productions
inne tytuły
Buffalo - rocznik 66 (inny tytuł) Polska
Buffalo '66 Francja
Więcej...
Vincent Gallo proponował reżyserię filmu Montemu Hellmanowi. Autorów poróżniło podejście do strony wizualnej projektu.
Film kręcono w Buffalo, Gowanda, Lackawanna i Woodlawn w stanie Nowy Jork w USA.
Dom, w którym mieszkają rodzice Billy'ego Browna jest tym samym domem, w którym dorastał Vincent Gallo.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jakie oko? W jakie oko? Z jakim znowu życiem?!

  JakbySieDalo ocenił(a) film na

  Dlaczego polacy robią taką trzodę? Czy "Bufallo 66" nie może pozostać "Bufallo 66"?! Proponuję konkurs na kolejny, polski tytuł dla tego filmu. Może "Mama Gallo w kurtce Bufallo"?

 • cycki Christiny

  skyfighter

  temat przewodni filmu

  34
  • 6/10

   edgemoon ocenił(a) film na

   Kilka przerysowanych do granic absurdu postaci ujętych w ramy średnio ciekawej historii o łamadze, który siedział za niewinnośc. Takie to sobie niezłe i nic wiecej...

  • ostatnie 7 minut to wisienka na torcie

   TildaS ocenił(a) film na 10 

   film genialny. główny bohater perfekcyjnie wymyślony i zagrany. no i ta końcówka, jakby celowo trochę przesłodzona, przerysowana, ale do tego filmu pasuje. bo on generalnie wszystkie postacie pokazuje w karykaturze. perełka. polecam!

  • Pochmurnie magiczny...

   hamamila ocenił(a) film na

   "Dotykający" drugiego końca naszej duszy, tego końca o którym mogliśmy nie mieć świadomości, że istnieje. Utwór "Moonchild" Kinga Crimsona i ten taniec, niby od niechcenia, a jednocześnie autentycznie piękny - wymowne dopełnienie całości.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.