PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652}

Oni

The Faculty
6,2 19 254
oceny
6,2 10 1 19254
6,0 12
ocen krytyków
Oni
powrót do forum filmu Oni

Kevin Williamson swoim scenariuszem pokazał szkołę taką jaka jest naprawdę , przybliżył w ciekawy sposób poczucie wyobcowania , dezorientacji i strachu . Zmiksował
Greatest Hits slasherów , podsypał zręcznie Sci-Fi , przypomniał nam najlepsze momenty z Inwazji Porywaczy Ciał i Puppet Master . Lata 90-te to wogóle ciekawy czas dla
horrorów , duża w tym zasługa właśnie Williamsona który skrupulatnie rozwala schemat , kroi na czynniki pierwsze i podaje w ciekawej formie . Bohaterowie tego filmu to
stereotypowa szóstka indywidualności na czele z mózgowcem , tkzw. pretty girls i wyobcowaną , niedostępną dziewczyną . Przyjdzie im stawić czoła z siłami o których wcześniej
nie mieli pojęcia . Oni to na pewno też jedna z najbardziej wywrotowych fabuł w historii kina opowiadająca o tym że umysł pod wpływem narkotyków może uratować świat . To
film , który zajmuje bardzo ważne miejsce w mojej płytotece . Dla mnie kultowy i do obejrzenia więcej niż ten jeden raz . Aż chciałoby się krzyknąć słowami jednej z kultowych
piosenek Pink Floyd - Hey, Teacher, leave them, kids, alone!

ocenił(a) film na 10
Alexanderrr

Scena "testu narkotykowego" to wyraźne nawiązanie do "testu krwi" z "Coś" Carpentera. A sam film jest moim zdaniem zdecydowanie najlepszym dziełem Rodrigueza.

ocenił(a) film na 8
Shiloh

Czołówka filmów Rodrigueza, świetnie wykonany. Tekst Williamsona ciekawie wykorzystuje motywy z "Inwazji porywaczy ciał". I ten klimat młodzieżowych horrorów z końcówki XX wieku. Szkoda, że wciąż jest tak niedoceniany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones