PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652}

Oni

The Faculty
6,2 19 254
oceny
6,2 10 1 19254
6,0 12
ocen krytyków
Oni
powrót do forum filmu Oni

Tak jak w temacie. Dwie sceny są tam dla mnie żywcem splagiatowane z "The Thing" Carpentera - ta, gdy główni bohaterowie siedzą w domu i jeden sprawdza innych podając im narkotyk. W "The Thing" było prawie że identycznie, tylko lepiej - główny bohater kazał wszystkim usiąść i sprawdzał każdego pobierając mu kroplę krwi. I jeden okazał się zainfekowany. I druga scena - gdy jeden odłącza się od kumpli i potem wraca do budynku szkoły i chce by go wpuścili. W "The thing" główny bohater się odłączył a potem wrócił od bazy i walił w drzwi prosząc by mu otworzyli, i się wahali, czy to zrobić. Obejrzyjcie "The Thing", które jest sto razy lepsze i mocniejsze, i sami oceńcie.

ocenił(a) film na 9
salus_in_platone

Nie mówiac juz o odcietej głowie nauczycielki:)

ocenił(a) film na 6
salus_in_platone

Dokładnie o tym samym pomyślałem po obejrzeniu!:) chociaż przyznam szczerze, że podobnych filmów można znaleźć więcej, więc to raczej przypadek niż plagiat.

a dodałbym jeszcze scenę finałową czyli walkę z wielkim, obleśnym potworem - u Carpentera mieliśmy to samo.

ocenił(a) film na 7
harry_

w jednym z odcinków z archiwum X było że sprawdzali przez wrzucanie robaków do ucha, czy sprawdzali czy robaki są w uchu, jakoś tak, widać to częsty motyw, btw jak sie ktos wzoruje na carpenterze to źle mu nie życzę.

ocenił(a) film na 8
salus_in_platone

nie plagiat tylko "nawiązanie" bardziej, ten film to własnie taki zbiór obrazów o podobnym temacie

gfreeman

a cała akcja z zabieraniem ciał była już w "inwazji porywaczy ciał":D

ocenił(a) film na 8
salus_in_platone

Osobiście uważam nawiązanie nie "ściąganie" od THINGA za pożyteczną rzecz, która wyszła filmowi Rodrigueza na dobre. Wielu filmowców oddaje w swoich filmach hołd obrazom, które były dla nich inspiracją.

ocenił(a) film na 7
salus_in_platone

To zupełnie nieporównywalne filmy, to że jakaś scena została powielona to żaden powód żeby mówić o plagiacie.
Dla mnie to świadome nawiązanie i ukłon.
"Thing" to świetna, trzymająca w napięciu rozrywka, ale nic więcej, a "Oni" mają mnóstwo smaczków na dużo wyższym poziomie, to studium wynaturzonych stosunków społecznych, kilka absolutnie genialnych scen, parę genialnie narysowanych postaci, dla mnie bliżej do "Inwazji żywych trupów", chociaż tam bardziej krytykowano konsumpcyjny tryb życia.
Już sam wybór szkoły jako miejsca gdzie w krzywym zwierciadle można zobaczyć chore relacje to trafny pomysł.

ocenił(a) film na 7
Chris_Sharma

te nawiązania to takie puszczenie oka w kierunku fanów horrorów... film całkiem fajny, podobał mi się klimat i szkolny charakter całości filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones