PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 069
ocen
6,7 10 1 84069
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Oglądając go miałem wrażenie że twórcy starali się wszystko udziecinnić. Skutki tego są
takie że zmienili cały sens książki, prawie nic tutaj nie zgadza się z pierwowzorem. Muzyka
która była jedną z najmocniejszych stron poprzednich części tutaj jest jakaś taka nijaka.
Ogólnie film bardzo przypominał mi australijskie tanie filmy fantasy w szególności zaś ten
http://www.filmweb.pl/film/Podr%C3%B3%C5%BC+Jednoro%C5%BCca-2001-119081
swoją drogą i tak dużo lepszy od tej chały.

ocenił(a) film na 6
hurai4

Nie wiem, czy można powiedzieć, że film został 'udziecinniony', ale prawdą jest, że tak, jak poprzednie części były niezwykle oryginalnymi historiami, ta była najbardziej przewidywalna i sztampowa - ot, zwyczajna bajeczka, którą urozmaicili bohaterowie znani z "Opowieści z Narni"

ocenił(a) film na 2
Sol89

Książka wcale nie była sztampowa powiem nawet że była lepsza niż poprzednie części. Niestety twórcy filmu wprowadzili w scenariuszu tak wielkie zmiany że cały sens pierwowzoru legł w gruzach. Nie ma w książce ani słowa o zielonej mgle ponadto znacząco wyolbrzymili wątek Łucji zazdrosnej o siostrę. Sytuację pogorsza jeszcze okropny polski dubbing i inne wątki wyjęte z dupy.

ocenił(a) film na 6
hurai4

skąd pomysł, że pisząc o sztampowej historii miałam na myśli książkę? ;) Moja opinia odnosiła się wyłącznie do filmu, książki (jeszcze) nie czytałam

hurai4

Myślałam, że dorówna chociaż drugiej części :/ Dlaczego musieli wcisnąć "Mroczną Straszną Zieloną Mgłę, Która Zjada Niewinnych" i arcyoryginalną (o, bogowie, takiej nazwy jeszcze nikt nie wymyślił) Wyspa Ciemności? Zniszczyli cały klimat "Wędrowca". Aż strach pomyśleć, co będzie z następnymi częściami. Jeżeli taką samą fuszerkę odwalą w przypadku "Siostrzeńca czarodzieja"( tak, "Srebrne krzesło" na razie pomijają, ma być w 2015), to mój kontakt z tym filmem skończy się na zwiastunie.

Ateagina

Jak to pomijają Srebrne krzesło?! A ja czekałam na tę część... Szkoda, dłużej sobie poczekam...

jagodajulia

Wybrali "Siostrzeńca...", bo bardziej wpisuje się w modny ostatnio nurt ekranizacji "powieści młodzieżowych". Szkoda, wolałabym najpierw zobaczyć Błotosmętka, a dopiero potem wuja Andrzeja :( Cóż, należy mieć nadzieję, że tym razem za film ponownie zabierze się Adamson. Dwie pierwsze części w jego wykonaniu były całkiem, całkiem.

Ateagina

Ja jeszcze Wędrowca... nie obejrzałam, ale książka bardzo mi się podobała, więc mogę zostać rozczarowana filmem... Pierwsza i druga część podobały mi się, przyjemnie się je oglądało:)
A co do Srebrnego krzesła to chciałabym zobaczyć syna Kaspiana Riliana. I tę scenkę, w której Julia, Eustachy i Błotosmętek uwalniają księcia... Uwielbiam tę scenkę w książce:) Chociaż to musi być trochę przerażające....

jagodajulia

Trzeciej części nie oglądało się przyjemnie, uwierz mi :( Maksymalnie spłycili przekaz, robiąc z "Wędrowca" lukrowaną bajeczkę na miarę Disney Chanel. Poprzednie dwie części były bardziej mroczne w swojej baśniowości. Ta jest strasznie schematyczna, na siłę wciśnięto wątek Wyspy Zła Wszelkiego, którą podciągnięto pod działalność Białej Czarownicy. Dubbing był irytujący, choć w przypadku Eustachego było to uzasadnione :)

Ateagina

Aż tak??? Szkoda... Mnie np. w Księciu Kaspianie wkurzył wątek Zuzanny i Kaspiana, przecież w książce nic takiego nie było...
A "Podróż Wędrowca do Świtu" książka za pierwszym razem, gdy ją czytałam nie podobała mi się, ale później, gdy postanowiłam dokończyć serię i czytać od początku (tzn. Szafa, Kaspian, Wędrowiec, Srebrne krzesło etc) To wtedy Wędrowiec bardzo mi się spodobał ;)

ocenił(a) film na 9
jagodajulia

Dokładnie, różnice w wydarzeniach i zupełnie inne wątki w książce i filmie są strasznie wkurzające, i to jest najsłabsza strona tego filmu. Ale i tak go uwielbiam, jest bardzo wzruszający w końcowej scenie, ryczałam jak bóbr za pierwszym razem. :)

ocenił(a) film na 9
Ateagina

Producenci chyba poszaleli?! Jak można pominąć "Srebrne Krzesło"!!! ://

siedzenakoniu

Zdaje się, że "Konia..." również ominą... Tak nie może być! Żądam Błotosmętka i Rabadasza, a dopiero potem wuja Andrzeja! :)

Ateagina

O szajse x___x na Konia i jego chłopca najbardziej czekam T_T nie mogą tego pominąć -__-!

ocenił(a) film na 9
Marien

no dokładnie!

hurai4

jak dla mnie najgorsza czesc cyklu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones