Film

Oskar i Lucinda

Oscar and Lucinda
1997
2 godz. 12 min.
7,1 1 596
ocen
7,1 10 1 1596
3 429
chce zobaczyć
Anglia, XVIII wiek. Anglikański ksiądz poznaje w podróży australijską dziedziczkę. Ich spotkanie prowadzi do wielu kontrowersji, ale razem próbują zaradzić przeciwnościom losu, zmieniając swoje życie na zawsze. Więcej Mniej
Oskar i Lucinda zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

AFI / AACTA (od 2012 roku)
Film zdobył 4 nagrody AFI / AACTA (od 2012 roku) oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

W XVIII wiecznej Anglii, Oscar (Ralph Fiennes) jest młodym anglikańskim księdzem, źle ubrany i wygadany, ale z duszą anioła. Wychował się w rodzinie o surowych zasadach, uważał żę Bóg powiedział mu poprzez znaki by zostawił ojca i wiarę i przyłączyć się do kościoła anglikańskiego. Lucinda (Cate Blanchett) jest nastoletnią australijskąW XVIII wiecznej Anglii, Oscar (Ralph Fiennes) jest młodym anglikańskim księdzem, źle ubrany i wygadany, ale z duszą anioła. Wychował się w rodzinie o surowych zasadach, uważał żę Bóg powiedział mu poprzez znaki by zostawił ojca i wiarę i przyłączyć się do kościoła anglikańskiego. Lucinda (Cate Blanchett) jest nastoletnią australijską dziedziczką, która desperacko dąży do wyzwolenia swojej płci spod męskiej dominacji. Kupuje fabrykę szkła i marzy o zbudowaniu kościoła zbudowanego prawie tylko ze szkła i przetransportowaniu go do australijskiego Outback. Oscar i Lucinda poznają się na statku płynącym do Australii, z różnych powodów zostali wyobcowani ze środowiska i jako skutek tego łączą swoje siły. Oscar i Lucinda są pasjonatami hazardu, Lucinda zakłada się z Oscarem o cały jej spadek, że nie dowiezie bezpiecznie szklanego kościoła do Outback. Oscar godzi się na to i ta decyzja prowadzi do zdarzeń, które odmienią ich życie na zawsze.

boxoffice
$1 897 404 w USA
na podstawie
Peter Carey (powieść)
studio
Australian Film Finance Corporation (AFFC) / Dalton Films / Fox Searchlight Pictures / Więcej...
tytuł oryg.
Oscar and Lucinda
inne tytuły
Film kręcono w Boscastle, Bossiney, Crackington Haven, Morwenstow, Port Isaac i Trebarwith Strand (hrabstwo Kornwalia) w Anglii (Wielka Brytania) oraz w Hobart (Tasmania) i Sydney (Nowa Południowa Walia) w Australii.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych