Film

Oscar and Lucinda

1997 2 godz. 12 min.
7,1 1 538
ocen
7,1 10 1538
3 228
chce zobaczyć
{"id":"8416","linkUrl":"/film/Oskar+i+Lucinda-1997-8416","alt":"Oskar i Lucinda","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/84/16/8416/6942983.2.jpg"}
Anglia, XVIII wiek. Anglikański ksiądz poznaje w podróży australijską dziedziczkę. Ich spotkanie prowadzi do wielu kontrowersji, ale razem próbują zaradzić przeciwnościom losu, zmieniając swoje życie na zawsze.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
AFI / AACTA (od 2012 roku) Najlepsze zdjęcia w roku 1998 dla Geoffrey Simpson AFI / AACTA (od 2012 roku) Najlepsza scenografia w roku 1998 dla Luciana Arrighi AFI / AACTA (od 2012 roku) Najlepsza muzyka oryginalna w roku 1998 dla Thomas Newman AFI / AACTA (od 2012 roku) Najlepsze kostiumy w roku 1998 dla Janet Patterson
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W XVIII wiecznej Anglii, Oscar (Ralph Fiennes) jest młodym anglikańskim księdzem, źle ubrany i wygadany, ale z duszą anioła. Wychował się w rodzinie o surowych zasadach, uważał żę Bóg powiedział mu poprzez znaki by zostawił ojca i wiarę i przyłączyć się do kościoła anglikańskiego. Lucinda (Cate Blanchett) jest nastoletnią australijskąW XVIII wiecznej Anglii, Oscar (Ralph Fiennes) jest młodym anglikańskim księdzem, źle ubrany i wygadany, ale z duszą anioła. Wychował się w rodzinie o surowych zasadach, uważał żę Bóg powiedział mu poprzez znaki by zostawił ojca i wiarę i przyłączyć się do kościoła anglikańskiego. Lucinda (Cate Blanchett) jest nastoletnią australijską dziedziczką, która desperacko dąży do wyzwolenia swojej płci spod męskiej dominacji. Kupuje fabrykę szkła i marzy o zbudowaniu kościoła zbudowanego prawie tylko ze szkła i przetransportowaniu go do australijskiego Outback. Oscar i Lucinda poznają się na statku płynącym do Australii, z różnych powodów zostali wyobcowani ze środowiska i jako skutek tego łączą swoje siły. Oscar i Lucinda są pasjonatami hazardu, Lucinda zakłada się z Oscarem o cały jej spadek, że nie dowiezie bezpiecznie szklanego kościoła do Outback. Oscar godzi się na to i ta decyzja prowadzi do zdarzeń, które odmienią ich życie na zawsze.

boxoffice
$1 897 404 w USA
na podstawie
Peter Carey "Oskar i Lucynda" (powieść)
studio
Australian Film Finance Corporation (AFFC) / Dalton Films / Fox Searchlight Pictures / Więcej...
tytuł oryg.
Oscar and Lucinda
inne tytuły
Oskar i Lucinda Polska
Więcej...
Film kręcono w Boscastle, Bossiney, Crackington Haven, Morwenstow, Port Isaac i Trebarwith Strand (hrabstwo Kornwalia) w Anglii (Wielka Brytania) oraz w Hobart (Tasmania) i Sydney (Nowa Południowa Walia) w Australii.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Fiennes i Blanchett!

  Lucy_Bell ocenił(a) film na 8

  Świetnie zagrali, a sam film również bardzo dobry. Szkoda, że tak mało znany

  2
  • rudy Ralph Fiennes !

   nunax4

   uroczy jest w tym filmie :)

   4
   • Niezwykły film

    bacha_ka ocenił(a) film na 8

    i genialna rola Fiennes'a. Warto zobaczyć.

    3
    • 8/10 Bardzo dobry film, który gdzieś zaginął

     Budziol

     Perełka dla kolekcjonerów oraz fanów wyszukanego gustu i humoru.

    • Bardzo dobry

     Burnham1 ocenił(a) film na 9

     Rewelacyjni Blanchett i Fiennes.