Ciarán Hinds 

7,4
15 924 oceny gry aktorskiej
Ciarán Hinds
Ciarán Hinds urodził się w Belfaście, stolicy hrabstwa Antrim i największym mieście Irlandii Północnej (Wielka Brytania). Jest najmłodszy z pięciorga rodzeństwa, ma cztery siostry. Jego ojciec był lekarzem. Miał nadzieję, że jedyny syn pójdzie w jego ślady, ale tak się nie stało. Matka Moya, zajmująca się aktorstwem amatorsko, wywarła największy wpływ na jego decyzję, aby również zająć się tym zawodem. Chociaż zaczął studiować prawo na Queen's University w Belfaście, opuścił uczelnię i podjął studia aktorskie na Royal Academy Of Dramatic Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Rozpoczął karierę sceniczną przy Glasgow Citizens' Theater (Szkocja, Wielka Brytania) w przedstawieniu "Kopciuszek". Przez kilka lat grał główne role w spektaklach "Arszenik i stare koronki" oraz "Faust". Współpracował z The Field Day Theatre Company. Przyłączył się również do The Royal Shakespeare Company, podróżując z nimi dookoła świata i grając główną rolę w przedstawieniu "Ryszard III".
Na kinowym ekranie zadebiutował w 1981 roku (film "Excalibur"), grając z takimi aktorami jak Liam Neeson, Gabriel Byrne i Patrick Stewart. Pojawił się 
też w wielu produkcjach telewizyjnych. Grał klasyczne charaktery jak Edward Rochester w telewizyjnym dramacie romantycznym "Dziwne losy Jane Eyre
i kapitan Wentworth w melodramacie "Perswazje". 
Pilnie strzeże swojego życia prywatnego. Od wielu lat jest związany z francusko-wietnamską aktorką Hélène Patarot. Mają córkę Aoife (irlandzki odpowiednik imienia Ewa). Mieszkają w Londynie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lutego 1953

miejsce urodzenia: Belfast, Irlandia Północna, Wielka Brytania

wzrost: 188 cm

IFTA
Zdobył 4 nagrody IFTA, 1 inna nagroda i 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma córkę Aoife (ur. 1991) z Hélène Patarot.
Ma cztery siostry.
W 1975 roku ukończył aktorstwo na Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych