PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842133}

Ostatni pojedynek

The Last Duel
7,1 28 311
ocen
7,1 10 1 28311
6,7 35
ocen krytyków
Ostatni pojedynek
powrót do forum filmu Ostatni pojedynek

Film z inną obsadą byłby porażką mimo, że za sterami mr. Scott. Oczywiście warto go obejrzeć, szczególnie w kinie na dużym ekranie. Obsada i reżyser gwarantowały wysoki poziom produkcji i tylko jedna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to opisuje je zdanie umieszczone w tytule mego komentarza. Jestem przekonany, że oglądając go w domu na DVD często używałbym pilota do przewinięcia do przodu. No i to, że tu inaczej niż kiedyś u Kurosawy: trzy spojrzenia na te same wydarzenie, ale.. ups stóp.

ocenił(a) film na 7
ryssiook

Też uważam, że jest niepotrzebnie długi. Ostatnio w kinie widziałem trzy produkcje o dłuższych metrażach: Bond, Żeby nie było śladów i Ostatni pojedynek. I tylko temu ostatniemu przydałby się ostre nożyczki. Ten dodatkowy czas nic nie dawał historii, nie pogłębiał specjalnie postaci.

ocenił(a) film na 9
piotrowy

Bondowi też mogliby z godzinkę odjąć, bo ciężko było wysiedzieć ...

użytkownik usunięty
ryssiook

właśnie wyszedłem z kina, film trochę przydługi ale jest to spowodowane scenariuszem i mam dwa problemy z nim. po pierwsze uważam że wersja le grisa powinna ją bardziej obwiniać bo tak naprawdę jego wersja tak samo go obwinia a po drugie mogli sobie wogóle darować jakby jej historię. wogóle. reszta świetna,

ocenił(a) film na 7

Jak mieli niby sobie darować jej historię?? Przecież cały film sprowadza się na końcu do właśnie jej perspektywy, tej najważniejszej, czyli do prawdy- było to zaznaczone w filmie (jeśli oglądało się uważnie to się to ogarnęło). To była najważniejsza część, która totalnie zmieniała cały kontekst niektórych scen, które były wcześniej ukazane. Ale zgodzę się z tym, że film mógł być trochę krótszy, niektóre sekwencje niepotrzebnie były powtarzane

użytkownik usunięty
aleksa_12

I właśnie o to mi chodzi. Prawda się nie liczy. Znamy tylko spojrzenie pojedynkujących się. Prawdziwa historia nie zna prawdy więc i my widzowie jej nie możemy jej poznać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones