PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36447}

Ostatni samuraj

The Last Samurai
7,7 278 408
ocen
7,7 10 1 278408
5,7 20
ocen krytyków
Ostatni samuraj
powrót do forum filmu Ostatni samuraj

Wytłumaczcie mi jak on to zrobił? Muzyka w tym filmie jest tak genialna, że to aż nie do pojęcia. Co jakiś czas słucham tego soundtracku i czuję się po prostu lepiej, ogarnia mnie taki spokój. To niesamowite jaki wpływ może mieć muzyka na człowieka. :)

ocenił(a) film na 8
shepard29

Zgadzam się. Ja właśnie dopiero po tym filmie odkryłem Zimmera.

ocenił(a) film na 9
shepard29

Mam dokladnie tak samo. Dla mnie to jest niebianska muzyka, polaczona z klimatem filmu (spokoj ducha i umyslu)- ma u mnie szczegolne miejsce. Uwielbiam cala sciezke z tego filmu, ze wskazaniem na "small measure of peace".

shepard29

Majstersztyk. Bez tej muzyki film straciłby naprawdę wiele. Do dziś gdy słucham "The way of the sword" czy "Red warrior" mam ciarki na plecach. ;-)

ocenił(a) film na 10
Ufos

A ja myślałem, że jedynie na mnie tak działa - ale co Hans to Hans...

ocenił(a) film na 10
shepard29

Nie mógłbym się bardziej zgodzić. Jest to jedyny film, w którym nie ma ani jednego soundtracka, który by mi się nie spodobał. Dalej nie wiem jak Zimmer nie dostał za to oscara... Co więcej - nawet nie dostał nominacji za to...

ocenił(a) film na 10
PvtKos

Z tym Oscarem to ja też nie mam pojęcia jakim cudem go nie dostał. Nie rozumiem. Wiem natomiast, że muzyka w tym filmie jest po prostu rewelacyjna. Nie mam zamiaru wymieniać zbyt wiele tytułów. Nie sposób wymienić wszystkich, ale "Król Lew", "Anioły i demony", "Łzy słońca" (!) i "Gladiator" (!) wystarczą, aby stwierdzić, że gość jest geniuszem.

ocenił(a) film na 9
shepard29

Ponieważ Hans Zimmer to jest mistrz. Czegokolwiek by nie stworzył, zawsze będzie to arcydzieło :)

ocenił(a) film na 10
shepard29

Piękna muzyka, gdyby nie ona film nie byłby tak genialny. Ilekroć oglądam ten film zawsze doprowadza mnie do łez. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałam i najlepsza z ról Cruise'a

pati150285

swietny film

ocenił(a) film na 7
shepard29

Muzyka w tym filmie jest jak w Wiedżminie, chyba że tylko ja miałam podczas oglądania skojarzenia z grą;-)

ocenił(a) film na 7
shepard29

Obok "Gejszy" Williamsa to bodaj jedyny zachodni soundtrack, trafnie oddający ducha Japonii. No i ostatnia (piszę to po obejrzeniu "Diuny" iBonda z jego muzyką) autentycznie wybitny soundtrack Zimmera. Bez wątpienia Oscar-worth, podobnie jak zresztą Gladiator, ktory też nie przyniósł mu statuetki.

ocenił(a) film na 10
misiek_st

Cieszę się że dostał oscara za diune w końcu porządny soundtrack a Bond bardzo dobry ale nie bardzo miał czymś się popisać.

ocenił(a) film na 7
PrimalElf1512

Tak, oczywiście, to zasłużona statuetka. Po pierwsze HZ zaprezentował oryginalną koncepcję dźwiękową, która w większości doskonale sprawdza się w filmie i stanowi w dużej mierze o jego niepowtarzalnej audiowizualnej tożsamości, po drugie jednak wpływ HZ na współczesną muzykę filmową jest przeogromny i statuetka sprzed prawie trzech dekad nie oddaje jego obecnej pozycji. Nie jestem bezkrytycznym fanbojem, ale nie da się ukryć, że ten człowiek "Diuną" zapoczątkował już chyba czwarty okres w swojej twórczości - miał elektroniczny, orkierstrowo-bombastyczny, ostinatowy, a "Diuna" jest abstrakcyjna. Przy czym trzy wymienione rzutowały na muzykę filmową w ogólności, bo HZ ze swoimi "apostołami" z Media Venture/Remote Control jest niewątpliwie trendsetterem, czy się to komuś podoba czy nie.

ocenił(a) film na 10
misiek_st

Mnie boli to że Oscar to dopiero drugi karierze ostatni raz wygrał za Króla Lwa 1994. Powinien jeszcze wygrać za Gladiatora, Samuraja, Interstelar, Dunkierkę czy też (wiem że to gra i się pewnie nie liczy do oscara ale) Call of duty Modern warfare 2 moim zdaniem niedoceniony i niesłusznie zapominany soundtrack.

,,https://www.youtube.com/watch?v=Qsp3Z25u6VI&t=72s"

ocenił(a) film na 8
shepard29

Scena przed końcową bitwą, kiedy wchodzi muzyka Zimmera, coś pięknego. Aż ciarki przechodzą po plecach, a puls wzrasta. Zupełnie jakbym sam miał się za chwilę bić na śmierć i życie.

ocenił(a) film na 10
shepard29

bo siegnal w koncu po jakies sensowne instrumenty, a nie typowy dla niego dum dum bam bam z bebnami bez przebijajacego sie motywu przewodniego jak w wiekszosci jego nowoczesnych filmow. Williamsonowi to on moze pucowac lampy na swiatlach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones