Odtwórz Zwiastun nr 1 1:56
Film

The Last Station

2009 1 godz. 52 min.
6,9 5 299
ocen
6,9 10 1 5299
8 698
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"399939","linkUrl":"/film/Ostatnia+stacja-2009-399939","alt":"Ostatnia stacja","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/99/39/399939/7411532.2.jpg"}
Ostatnie miesiące życia pisarza Lwa Tołstoja.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Ostatnia stacja
Zwiastun nr 1 1:56
Ostatnia stacja - Zwiastun Nr 1 Pierwszy zwiastun nowego filmu Michaela Hoffmana z gwiazdorką obsadą m.in. Helen Mirren, Christopher Plummer, James McAvoy, Paul Giamatti.

Zofia (Helen Mirren) od prawie 50 lat jest ukochaną żoną, muzą, kochanką i oddaną sekretarką wielkiego pisarza Lwa Tołstoja (Christopher Plummer). Urodziła mu 13 dzieci, sześć razy przepisała odręcznie "Wojnę i pokój". Kiedy więc dowiaduje się, że zgodnie ze swoją nową filozofią życiową Lew planuje przekazać majątek oraz prawa doZofia (Helen Mirren) od prawie 50 lat jest ukochaną żoną, muzą, kochanką i oddaną sekretarką wielkiego pisarza Lwa Tołstoja (Christopher Plummer). Urodziła mu 13 dzieci, sześć razy przepisała odręcznie "Wojnę i pokój". Kiedy więc dowiaduje się, że zgodnie ze swoją nową filozofią życiową Lew planuje przekazać majątek oraz prawa do swoich dzieł narodowi rosyjskiemu, zdesperowana kobieta nie cofnie się przed żadnym podstępem, aby zawrócić męża z drogi prowadzącej do ubóstwa, ascetyzmu, celibatu i poświęcenia dla innych. W posiadłości Jasna Polana wśród przyjaciół i krewnych mistrza zawiązują się sojusze, tkana jest sieć misternych intryg, odradzają się stare namiętności i wybuchają piękne nowe historie miłosne.

boxoffice
$13 550 772 na świecie
$6 617 867 w USA
$6 932 905 poza USA
budżet
$18 000 000
na podstawie
Jay Parini "The Last Station" (powieść)
studio
Egoli Tossell Film (przedstawia) / Zephyr Films (przedstawia) / Egoli Tossell Film Halle / Więcej...
inne tytuły
Ein Russischer Sommer Niemcy
Последнее воскресение Rosja
Więcej...
Początkowo Meryl Streep i Anthony Hopkins mieli pojawić się w filmie, jednak ostatecznie zaangażowano Helen Mirren i Christophera Plummera.
Po tym jak Tołstoj znakuje list, Bułhakow ma guzik z prawej strony kołnierza, zamiast z lewej.
Kiedy Zofia mówi do Władymira o nowej willi, na prawą stronę jej twarzy różnie pada cień pomiędzy ujęciami.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ludzie zachodu nie powinni kręcić takich filmów

  Ketrid2_ ocenił(a) film na 4

  bo zazwyczaj wychodzą im słabo albo średniawo, nie umieją zazwyczaj - mimo usilnych starań - uchwycić czy zgłębić ani rosyjskiej mentalności ani wschodniosłowiańskiej duszy bohaterów, idą więc na uproszczenia albo próbują wytłumaczyć niektóre zawiłości zachodniemu ... więcej

 • Film taki sobie.

  Krejzol09 ocenił(a) film na 6

  Ale gra aktorska Helen i Chrisa znakomita :)

  3
  • Siła miłości

   Ariste_kino ocenił(a) film na 8

   To film o prawdziwej miłości. O tym jak trudno być ze sobą blisko 50 lat i nadal czuć ogień mimo różnic charakterów, poglądów i tych wszystkich ludzi wokół którzy tak bardzo przeszkadzają. Dawno nie widziałam filmu tak nasyconego emocjami. Nie dziwi że autor napisał Anne Kareninę.

  • Można obejrzeć spokojnie i bez emocji.

   ktosik63 ocenił(a) film na 6

   No i ta cudowna Helen Mirren . Ją mogę oglądać nawet w Złotych Malinach czego jej nie życzę ;-) Ta kobieta to kwintesencja pięknego starzenia się.

   • 7/10

    johnfifa ocenił(a) film na 7

    Ogolnie fajny i ciekawa historia. Polecam

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.