PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1060}

Ostatnie kuszenie Chrystusa

The Last Temptation of Christ
7,7 23 726
ocen
7,7 10 1 23726
7,7 25
ocen krytyków
Ostatnie kuszenie Chrystusa
powrót do forum filmu Ostatnie kuszenie Chrystusa

całkowicie bez echa, tak jest źle zrobiony; kręcony był 'po godzinach' i to widać, jest bardzo niewyraźny i bezbarwny, taka niskobudżetowa produkcja; sama treść - czyli 3 godziny kuszenia przed śmiercią Jezusa - jest kapitalna, ale zasługuje na porządne i pełno-finansowane podejście; nie ma w tym filmie ani światła ani mroku, jest szarzyzna a raczej beżowizna;

wieje nudą; kiedy w '89 dorwaliśmy ze znajomymi jakąś w pełni nielegalną kopię vhs, wyłączyliśmy po 30 minutach (bynajmniej nie ze strachu o nasze dusze); dopiero po 15 latach przebrnąłem przez całość;

największe rozczarowanie? miejsce Muzyki w filmie; ścieżka dźwiękowa, którą przez lata chłonąłem, pieściłem, delektowałem, która wynosiła mnie na wyżyny mistycyzmu, którą czciłem, w filmie prawie nie istnieje; przewijają się czasami jakieś wątki z produkcji Gabriela, ale nikną wchłonięte przez nijakość obrazu;

ten film jest po prostu słaby - technicznie, produkcyjnie i aktorsko (z wyjątkiem Keitela)

słusznie że Watykan przeciwstawił się temu obrazowi, szkoda tylko że z niewłaściwych 'pobudek'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones