PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293878}

Oszukana

Changeling
7,8 189 912
ocen
7,8 10 1 189912
7,1 26
ocen krytyków
Oszukana
powrót do forum filmu Oszukana

Gdyż podczas oglądania film na 10 minut wyłączono mi prąd i nie wien dlaczego ten przestepca zabijał te dzieci czy ktos
mi to wytłumaczy?

użytkownik usunięty
WhiteJasmin

Nigdzie nie pojawiło się wyjaśnienie. Po prostu je zabijał.

Dzięki za wyjaśnienie :)

ocenił(a) film na 8
WhiteJasmin

Czytałam we wcześniejszych postach, że ponoć w prawdziwej historii na tej farmie była też matka tego Gordona i zabijała razem z tym synem i wnukiem (kuzynem Gordona)

paula0203

Na zagranicznej wikipedii jest cały artykuł o tej sprawie. To matka rzuciła pomysłem, żeby zabić chłopca, który "za dużo wiedział", to też był jej pomysł, żeby każdy z nich trzech (łącznie z bodajże bratankiem, a nie wnukiem) przyczynił się do tego, więc nikt nie pójdzie na policję, bo wsypałby sam siebie.
Z tego, co udało mi się wyczytać, Gordon w dzieciństwie był molestowany przez całą rodzinę. Później Gordon nie tylko zabijał, ale też wcześniej molestował chłopców, których tam trzymał (łącznie z tym bratankiem).

ocenił(a) film na 8
snowdog

No to widać sprawa była o wiele bardziej zagmatwana, i przerażająca....

paula0203

Fakt, jak się o tym czyta, to jest jeszcze gorsze, niż oglądanie filmu. Chociaż w prawdziwej historii było tylko o zabiciu trzech chłopców (w tym Waltera), nie udowodniono zabicia pozostałych chyba 17.

ocenił(a) film na 8
snowdog

nom... ale jeśli mówisz, że nie udowodniono zabicia pozostałych 17 to znaczy, że było o 20 zabiciach ale udowodniono tylko 3 a w filmie jest tak samo :P

szelpol2

Tylko że w filmie, kiedy odczytywali werdykt mówili, że uznano go za winnego wszystkich morderstw, więc chyba wszystkich 20. Nie mam pewności, ale tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 8
snowdog

winnego wszystkich morderstw, o które został oskarżony na procesie - więc nadal mowa o 3 :)

antenowka

Aha, chyba że tak :) Nie pamiętam dokładnie, ale wydawało mi się, że w pewnym momencie w procesie padło, że jest podejrzany o kolejne 17. Ale skoro oboje tak mówicie, to pewnie mi się coś pomyliło ;)

ocenił(a) film na 8
snowdog

podejrzany ale nie uznany winnym :P

szelpol2

Racja :)

ocenił(a) film na 9
WhiteJasmin

Wariatów nie brakuje. Sam widziałeś jak się zachowywał na procesie i w drodze na stryczek. Lekko rzecz ujmując gościowi dużo brakowało do normalności. Miał bzika na punkcie krzywdzenia młodych chłopców.

ocenił(a) film na 8
WhiteJasmin

Mi sie wydaje że to był pedofil tylko starano sie utrzymać poprawność polityczną, bo w jednej scenie mowił ze jej syna nie dotykał , poza tym można sprawdzić w necie bo ten morderca żył naprawde

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones