film

Pół wieku poezji później

2019
1 godz. 43 min.
6,7 10 012
ocen
6,7 10 1 10012
Po napaści na Kear Morhen przeprowadzonej przez legendarnego wojownika, Agaiusa, ostatni wiedźmin Lambert wraz z przyjaciółmi rusza, by dokonać zemsty. więcej mniej
Pół wieku poezji później zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Pół wieku poezji później
Zwiastun nr 3 2:12
Pół wieku poezji później
Zwiastun nr 2 2:36
Pół wieku poezji później
Zwiastun nr 1 1:11
nr 3 2019-07-17T11:23:47 https://fwcdn.pl/webv/07/12/50712/pol_wieku_poezji_pozniej___trailer_alzur_s_legacy___witcher_fan_film.50712.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/181/759481/pol_wieku_poezji_pozniej___trailer_alzur_s_legacy___witcher_fan_film.vp9.1080p.webm

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg zaĆwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

studio
Ja Cię Kręcę (koprodukcja) / Lighthouse.guru (koprodukcja) / Stowarzyszenie Artystyczne KMT (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Pół wieku poezji później
inne tytuły
Alzur's Legacy Miedzynarodowe
więcej
Film kręcono m. in. na zamku w Iłży, w Warowni Wikingów Jomsborg w Warszawie, w skansenie w Kuligowie nad Bugiem oraz w Twierdzy Modlin (Polska).
Część osób z ekipy filmu brała udział przy produkcji serialu "Wiedźmin". Np. scenograf Piotr Stachurski statystował tam jako dziecko, a jego ojciec był autorem zdjęć. Ponadto, wiele osób z ekipy było studentami Marka Brodzkiego w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Film był produkowany w całości non profit - nikt z ekipy i obsady nie wziął ani grosza za udział w projekcie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych