PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32350}

Pająk

Spider
6,9 14 625
ocen
6,9 10 1 14625
6,4 16
ocen krytyków
Pająk
powrót do forum filmu Pająk

Widzialam wiele filmow o chorobach psychicznych i ten jest zdecydowanie jednym z lepszych, jak mało który pokazuje prawde o schizofrenii( podobnie jak u Polanskiego w filmie "Wstret"). Porównanie urojeń, mysli i skrawków wspomnień do pajeczyny która bohater stara sie utkac z Tego co ma w swojej chorej glowie jest bardza, bardzo trafione. Jestem pod wrażeniem tego co zobaczylam! Osoby, które nie mają wiedzy na temat tej choroby, albo mają stereotypowe poglady na nia,lub chca o niej myśleć tak jak byla ukazana w "Pieknym umysle" moga sie rozczarowac tym filmem.Polecam zdecydowanie, ale wczesniej proponuje poczytac o schizofrenii, a moze samemu sobie mala zrobic ;)

Aga23

Co do Wstrętu - zgoda. Natomiast polecam film Naboer, niedawną skandynawską produkcję. Nie widziałem lepszego obrazu o schizofrenii!

ocenił(a) film na 8
Aga23

Tak, zgadzam się. Gdy obejżałam "Pająka" kicz "Beautiful mind" stał się jeszcze bardziej wyraźny. Ale chyba tak to już jest z tą kulturą amerykańską, że twórcy rodzimi wolą tworzyć bajki, utopie (miejsca nigdzie) niż zmierzyć się z czasami brutalną prawdą. Zupełnie nie wiem skąd bierze się takie myslenie..ktoś wie?

ocenił(a) film na 10
Aga23

Zgadzam się. Świetny film, a obejrzałam go dawno temu całkiem przypadkiem. Leciał chyba akurat na Canale+ i zaczęłam oglądać tylko dlatego, że grał tam Ralph Fiennes, a obraz okazał się świetny. W całkowitym skupieniu oglądałam film i pamiętam goniłam każdego kto nawet pomyślał, żeby mi trochę poprzeszkadzać, nawet ojca z pokoju wyrzuciłam :P

Duvet

niezły też jest "Donnie Darko"... daje do myslenia. swietna muzyka

ocenił(a) film na 9
Duvet

:D Miałam podobnie. Włączyłam pół przypadkiem Ale Kino, dwóch facetów rozmawiało o "Pająku", zainteresowali mnie. Po chwili puścili film. Gdzieś w połowie do domu wrócił mój tata, coś do mnie mówił, miał jakąś sprawę... Niby docierało do mnie, co mówi, ale nie potrafiłam oderwać się od ekranu :D

ocenił(a) film na 8
Aga23

właśnie mam zamiar zobaczyc ten film... ale mam pytanie, czy możesz polecic ciekawe tytuły filmów traktujących o zaburzeniach psychicznych?

ocenił(a) film na 5
Aga23

Zgadzam się, z tym, że film naprawdę dobrze ukazał samą schizofrenię. Aczkolwiek film jako całość był dla mnie trochę nudny, czas mi się strasznie dłużył. Może w klimat się nie wczułam - nie wiem. Podobało mi się zakończenie filmu i to, że można mieć kilka teorii na temat przyczyn, dlaczego wszystko tak się potoczyło.

ocenił(a) film na 8
funia89

Filmy bardzo fajny, ale faktycznie troche nuzacy, ale chyba wlasnie taki mial byc.

ocenił(a) film na 6
Aga23

Naprawdę dobry film oglądałam go kilka razy bo często pokazują go na TCM ;) Mi się wydaję , że to była jego historia, on sobie tak wytłumaczył to ... choć naprawdę sam zabił matkę bo choroba rozwinęła się już w dzieciństwie, nie potrafił tego zaakceptować i wymyślił sobie historię z kochanką.
Każdy lubi inne filmy, i trzeba to uszanować , ale moim zdaniem ludzie nazywają go nudnym bo nie potrafią albo nie chcą go zrozumieć , najłatwiej jest powiedzieć , że coś jest głupie i nudne.

ocenił(a) film na 8
TrefnaPanna

obejrzałam.... świetne studium przypadku, zgadzam się z Tobą w kwestii interpretacji, bohater użył mechanizmu obronnego w kwestii zabójstwa matki, bo inaczej nie byłby w stanie życ, warto było zobaczyc!

Aga23

a co ty wiesz o schizofrenii? Moja najlepsza przyjaciolka ma schizofrenie i nie gada do siebie. Normalnie funkcjonuje , bieze leki i studiuje. Jest pozytywna i rozesmiana. Tylko opowiadala mi ze jak nie brala lekow to 2 dni myslala ze jest ksiezniczka angielska . Tejn obraz przedstawia schizofrenikow jako ludzi conajmniej dziwnych a sam film nudny.

ocenił(a) film na 8
GwiazdaPolarna1992

wiesz tylko to, co powiedziała Ci koleżanka... poczytaj literaturę, zobacz pacjentów w szpitalu na oddziale... różne oblicza ma schizofrenia, co pacjent, to inna historia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones