PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111532}

Pan życia i śmierci

Lord of War
7,6 311 279
ocen
7,6 10 1 311279
6,8 18
ocen krytyków
Pan życia i śmierci
powrót do forum filmu Pan życia i śmierci

Po polsku (ewentualnie z przełożeniem na pl.) ja zacznę

,,45lat wzajemnej nienawiści między wschodem a zachodem wygenerowało największe nagromadzenie broni w historii -spluwy w niewobrażalnych ilościach, gigantyczne składy broni- tylko zabrakło wroga:)"

dizel272


'W życiu są dwa rodzaje tragedii: Nie dostajemy tego, czego chcemy... albo dostajemy.'

'Nigdy nie podnoś broni w obecności klientów.'

ocenił(a) film na 9
an3k

,,W wieku 4,5 miesiąca ludzki płód ma ogon gada -pozostałość po ewolucji. Są rzeczy od których nie można uciec, nie można zwalczyc własnej biologi"

dizel272

Jest dużo tzw. złotych myśli i jest mnóstwo rozkladajacych tekstów: ,,-Powiedz dowódcy że przyjechał Simeon Weisz... nie wiesz kim jestem?... a ch.. mi do tego,,

Andre Baptiste Sr.tuż po tym jak zasztrzelił swojego podwładnego: -,,niestety młodzi nie znają żadnej dyscypliny, staram się dawać przykład, ale nie jest to łatwe, osobiście obwiniam MTV,,

Rozmowa braci: ,, -czemu? -czemu? -czemu? -czemu co?? -czemu? -nie wiem, czemu co? - czemu zawsze jesteś taki pojeba..,,

Po tym jak wojskowy samolot ich ostrzelał: Pilot wojskowego:,,- charlie echo india bezwłocznie wykonać rozkaz to ostatnie ostrzeżenie,, Odpowiada Yuri: ,,- A kiedy kur.. było pierwsze?,,

Yuri do agenta Interpolu: ,,- Ja nie chce żeby ludzie umierali, nie zmuszam nikogo do strzelania, oczywiście jak do siebie strzelają to jest dla mnie lepszy biznes, ale wolałbym żeby strzelali nie celnie,,

ocenił(a) film na 9
dizel272

najlepsza jest sama końcówka filmu:
"Wiecie, kto odziedziczy Ziemię? Handlarze bronią.Bo cała reszta jest zbyt zajęta zabijaniem siebie nawzajem."
"FILM OPARTY NA AUTENTYCZNYCH ZDARZENIACH. W CZASACH, GDY HANDEL BRONIĄ KWITNIE, NAJWIĘKSZYMI DOSTARCZYCIELAMI SĄ USA,WIELKA BRYTANIA, ROSJA, FRANCJA I CHINY. SĄ ONI TEŻ STAŁYMI CZŁONKAMI RADY BEZPIECZEŃSTWA ONZ."
(to wyświetla się już na końcu. daje do myślenia..)

ocenił(a) film na 9
oldschool_punk00

(małą poprawka) Ja w wersji z lektorem miałem to przetłumaczone tak: ,,wiecie kto będzie rządził na ziemii? Handlarze bronią. Bo wszyscy inni będą pochłonięci zabijaniem się oto tajemnica przeżycia-nigdy nie rozpętuj wojny zwłaszcza ze sobą"

,,NAJWIĘKSZYMI DOSTARCZYCIELAMI SĄ USA,WIELKA BRYTANIA, ROSJA, FRANCJA I CHINY. SĄ ONI TEŻ STAŁYMI CZŁONKAMI RADY BEZPIECZEŃSTWA ONZ."-(chyba dlatego że bronią można zabijać ratując tym samym innych)

ocenił(a) film na 9
dizel272

eh dizel272, nie ma to jak gadać o pokoju i dostarczać broń. przecież to w ogóle się ze soba nie kłóci i wszystko w słusznej sprawie, nieprawdaż?

ocenił(a) film na 9
oldschool_punk00

Prawdaż, ale z pozoru można się pomylić co ze sobą się kłóci. Nie wszystko jest w słusznej sprawie, nie chodzi o samo dostarczenie broni(to jeszcze nic złego) lecz o ludzi (nie mającymi związku z ONZ) wykorzystujących broń jest poto by zabijać

ocenił(a) film na 9
dizel272

a propo, ten film przypomina mi piosenke "Wstrzymajcie ogień" Włochatego: "Słyszę polityków, mówiących <nigdy więcej wojny>, jednocześnie sprzedają bomby i czołgi":)

ocenił(a) film na 8
oldschool_punk00

"FILM OPARTY NA AUTENTYCZNYCH ZDARZENIACH. W CZASACH, GDY HANDEL BRONIĄ KWITNIE, NAJWIĘKSZYMI DOSTARCZYCIELAMI SĄ USA,WIELKA BRYTANIA, ROSJA, FRANCJA I CHINY. SĄ ONI TEŻ STAŁYMI CZŁONKAMI RADY BEZPIECZEŃSTWA ONZ."

Film jak film, oglądałem go normalnie, ale to zdanie szczerze mnie
POWALIŁO na glebę. Przypomniało w jakim świecie żyjemy.
Z całego filmu pamiętam przede wszystkim ten fakt, a to znaczy że warto było go obejrzeć (poza tym, że sam w sobie jest niezły ;)

ocenił(a) film na 9
Muszrom

A najśmieszniejsze jest to, że producenci broni w większości przypadków argumentują swoją działalność chęcią wprowadzenia pokoju, ładu i porządku dzięki dużo skuteczniejszym technologiom zbrojeniowym. Jeśli spojrzymy na Hiroszimę i Nagasaki to trzeba im przyznać rację. Kilka dni później Japonia wycofała się z wojny co równoznaczne jest z nastaniem okresu pokoju. To temat rzeka, w którym potrzeba użyć mnóstwo krytycznego myślenia i spojrzeć na wszystko z wielu punktów widzenia. Ehhh... widać, że zbliża się egazmin z socjologii :) Babbie robi swoje.

ocenił(a) film na 10
Muszrom

a myślisz że niby dlaczego araby latają z np. z Niemieckimi G36? nic powalającego... tak zawsze jest, np. Czeczeńcy dostają Stingery i walą do ruskich samolotów i helikopterów

dizel272

Mi się podobały(z góry uprzedzam - nie wszystko może się zgadzać dokładnie :):
1. Historia o kałasznikowie (" Idealne 5-kilogramowe połączenie stali i sklejki "...)
2. Jurij do pilota w Afryce : Dasz radę ! Jesteś najlepszy! Narracja : Tak naprawdę nie był najlepszy. Był 42 wśród 43 absolwentów Akademii Lotniczej :)
3. " To co pracownicy cargo na Heathrow w Londynie ładują cały dzień wygłodzeni mieszkańcy Sierra Leone(?) rozładowali w 10 minut"
4. "Z doświadczenia wiem że każdy związek opiera się na kłamstwie i oszustwie" :)
5. W radzieckim garnizonie: "Mam propozycję. Kup 5 czołgów, a szósty dostaniesz gratis" :)
6.Nigdy nic nie sprzedałem O. bin Ladenowi. Nie żebym miał wątpliwości natury etycznej - wystawiał czeki bez pokrycia

ocenił(a) film na 9
jaroslaw_90

Też spodobała mi się hitoria o kałasznikowie.
Pozwól że trochę rozwinę-
,,Spośród szerokiego asortymentu radzieckich arsenałów, największym wzięciem cieszył się automat kałasznikowa model z 1947 roku znanego jako AK-47 lub kałach. To najpopularniejszy karabin szturmowy, ukochany przez wszystkich żołnierzy. ELEGANCKIE 5-KILOGRAMOWE POŁACZENIE STALI I SKLEJKI nie psuję się, nie przegrzewa ani nie zacina, działą uwalany błotem i zasypany piachem. Tak prosty w obsłudze że obsługują go dzieci. W ZSRR uwieczniono go na monecie a Mozambiku na fladze. Od zakończenia zimnej wojny stał się dla Rosji najlepszym produktem eksportowym, potem jest wódka, kawior i psarze samobójcy. Jedno jest pewne nikt nie ustawiał się w kolejce po ruskie samochody:)"

ocenił(a) film na 8
dizel272

Moim ulubionym jest ten oto:

"Podobno zło triumfuje wtedy gdy dobrzy ludzie nic nie robią, ale to nie prawda... zło zawsze triumfuje."

ocenił(a) film na 10
jaroslaw_90

Sierra Leone to kraj w Afryce,tam jest jedna z największych rzezi na cywilach,zresztą tam gdzie jego brat umiera to to jest właśnie w Sierra Leone,wycinają w pień cywilów

ocenił(a) film na 8
dizel272

Najlepszy??
He...
"Kupisz sześć czołgów, jeden dostaniesz gratis..."
normalnie promocja jak w TESCO...

dizel272

I jeszcze jedna scena - w porcie, gdy jeden z Interpolu przystawił Jurijowi karabinek do głowy: O, nowe MP5. Chciałby Pan tłumik do niego? :)

ocenił(a) film na 8
dizel272

najlepszy tekst to

"niedaleko pada kokos od palmy "

ocenił(a) film na 9
Arte

he, dobre! (A w mojej wersji tłumaczenia było ,,niedaleko pada banan od bananowca") ale to też jest dobre

dizel272

Zaopatrywałem każdą armię, oprócz Armii Zbawienia. Muzułmanom sprzedawałem Uzi wyprodukowane przez Izraelitów. Kule zrobione przez komunistów sprzedawałem faszystom. [...]Ominąłem zakaz nawet w Afganistanie, z którym walczyli znajomi Sowieci. Nigdy nie sprzedawałem Osamie Bin Ladenowi. Ale nie z wyrzutów sumienia. Po prostu nie płacił rachunków.


Wypuszczą mnie z tego samego powodu, dla którego myślisz, że mnie skażą. Jestem blisko najbardziej podłych i sadystycznych ludzi, nazywającymi siebie przywódcami. Lecz niektórzy z nich.... są wrogami twoich wrogów. Skoro największym handlarzem bronią na świecie jest twój szef... prezydent USA, który dziennie wysyła więcej towaru, niż ja przez rok. Czasem, to wstyd, że jego odciski palców są na broni. Czasami potrzeba pracownika bez etatu, takiego jak mnie, by zaopatrywać siły, których on nie może. Więc... nazywasz mnie złem... ale niestety dla ciebie... jestem złem koniecznym.

ocenił(a) film na 8
dizel272

//w rozmowie z bratem..
- Ilu dealerów samochodowych rozmawia o swojej pracy?
Albo sprzedawców papierosów? Oba te produkty zabijają więcej ludzi niż broń palna.
W mojej jest przynajmniej bezpiecznik.

- Kurna... dobry jesteś.
Prawie mnie przekonałeś.

;))

użytkownik usunięty
dizel272

'Niedaleko pada guano od drzewa.'

ocenił(a) film na 9
dizel272

Oglądałem dosyć dawno temu, więc może dokładnie nie pamiętam cytatów, ale brzmiały mniej więcej :

Andre senior budził we mnie lęk, za to Andre junior wzbudzał we mnie paniczny strach

To moje odziały kałasznikowa, odziały dziecięce. Wiem co myślisz, ale potrzebujemy ludzi.

Zapłacę Ci w drewnie lub w diamentach.- Wolę diamenty, z drewnem trudno by mi się podróżowało.

W mojej branży nie ma nic kosztowniejszego niż rozejm.

Jak to rozejm? Transport jest już w drodze? Dobra przekieruję transport na Bałkany, tam jeżeli mówią że wojna to dotrzymują słowa.

Gdy handlarze bronią zaczynają ze sobą walczyć mają jeden problem- nie grozi im brak amunicji. Stara gwardia uważała że psuje im reputacje, ale niestety nie mogli złożyć zażalenia do urzędu ochrony konkurencji i konsumenta

Po świecie krąży 550 mln sztuk broni. Średnio 1 na 12 mieszkańców. Mnie interesuje tylko jedno – jak uzbroić pozostałych 11?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones