PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119514}

Pan od muzyki

Les choristes
8,0 108 212
ocen
8,0 10 1 108212
7,3 15
ocen krytyków
Pan od muzyki
powrót do forum filmu Pan od muzyki

Jestem uczulona na tego typu filmy.. Typowa bajka o nauczycielu, w cudowny sposób przemieniającym niegrzecznych uczniów, których wszyscy już przekreślili, w posłusznych geniuszy pełnych niezwykłych talentów. I oczywiście biedny nauczyciel musi zmieni szkołę po jednym sezonie. Ten schemat widziałam już dziesiątki razy... Nudny, pusty, konwencjonalny, nie wychodzący poza sprawdzony w dziesiątkach takich samych filmów motyw. Aktorzy też się nie popisali. Strata czasu.

ocenił(a) film na 9
parva

I co z tego, że typowa? Co z tego, że powstanie jeszcze pewnie kilka filmów o podobnej tematyce? Czy to jest wszystko czego oczekujemy od produkcji filmowych? Przełamywania schematów, poruszania spraw o których na co dzień każdy boi się wspominać? Ten film miał być właśnie taki - prosty, mimo całej historii dzieciaków radosny, czasem gorzki. Szanuję Twoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam. Bardzo dużo ludzi ocenia filmy porównując je do innych dzieł, itd. Ja tego nie mogę zrozumieć. To logiczne, że w każdej dziedzinie sztuki zostało powiedziane już bardzo wiele, o ile nie wszystko. I każdy praktycznie się do tego odnosi, pytam tylko po co? Każdy film opowiada swoją historię. Jeszcze wrócę do dzieciaków - sam na co dzień zajmuję się podobnymi dzieciakami, często z upośledzeniem. I wiem jedno - jeśli kogoś czymś zainteresujesz to będzie to pierwszy krok, aby wyprowadzić to dziecko na prostą, zaszczepić w nim iskierkę czegoś do czego się odniesie. Wybacz, że zszedłem z toru właściwej rozmowy. Wracając do filmu, krótko - film mi się podobał i podejrzewam, że wrócę do niego za czas jakiś. Parva, pozdrawiam Cię i życzę miłego dnia i uśmiechu na buzi : )

ocenił(a) film na 9
cunthunt777

Jeżeli nie lubi się filmów "takiego typu" to się ich nie ogląda ponieważ później inni zainteresowani po przeczytaniu Twojej opinii mogą się zniechęcić, a szkoda by zrezygnowali z obejrzenia tego pięknego mini-dzieła;D
Mi natomiast podobają się "takie" filmy. Takie tzn. wzruszające, delikatne. Trochę tu radości, trochę goryczy. Oczywiście miłośnicy kina akcji, efektów specjalnych będą zawiedzeni... powiedzą, że to schematyczny, nudny film w którego połowie zasnęli, tylko że wtedy wiele stracą;p Gdyby film był przewidywalny to nauczyciel nie straciłby pracy a dostał wynagrodzenie, przejął funkcję dyrektora a jego chór odniósłby sukces i zarabiał miliony ach i oczywiście
Clément Mathieu związałby się z matką Pierre'a Morhange'a, okazałoby się, że rodzice Pépinot nie zginęli itd... byłoby wtedy słodko, prawda?;) a nasze dzieło się tak nie kończy...
Ps. postać małego Pépinot jest urocza;D To dziecko mnie wzrusza całkowicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones