PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8521}

Panienki z Rochefort

Les demoiselles de Rochefort
7,2 1 127
ocen
7,2 10 1 1127
7,5 6
ocen krytyków
Panienki z Rochefort
powrót do forum filmu Panienki z Rochefort

piosenki w tym filmie to szczyt grafomaństwa, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Gdy któreś z bohaterów zaczynało śpiewać, miałem ochotę jje własnoręcznie udusić. O fabule przez litość nie wspomnę, bo wygląda jakby ją wymyślał ośmiolatek. Do tego te infantylne przemyślenia bohaterów... Lubię kicz (zamierzony) ale to jakaś porażka.

ocenił(a) film na 3
gowniarz_wyniosly

Trudno się nie zgodzić.
Wydaje mi się, że ten film jest idealną odpowiedzią na pytanie, dlaczego Europejczycy nie kręcili/kręcą musicali. Ano dlatego, że nie umieją.
Najlepsze amerykańskie dokonania tego gatunku to są majstersztyki; nawet dla osób, które za musicalami nie przepadają. Do tych osób zaliczam się ja, ale nawet ja potrafię docenić mistrzostwo "Deszczowej piosenki", "West Side Story", "Kabaretu", "Dźwięków muzyki", "Amerykanina w Paryżu"...
Film Demy'ego jest fatalny: fabuły brak zupełnie; bohaterowie jedynie pląsają bez ładu & składu. O ich niedostatkach wokalno-tanecznych przez litość nie wspomnę.
Najlepsza część filmu to występy... Gene Kelly'ego.
No właśnie: wracamy do początkowej myśli.
Amerykański gwiazdor musicali najjaśniejszą gwiazdą tego dziełka. Mówi to samo za siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones