1 godz. 56 min.
7,3 11 867
ocen
7,3 10 11867
6 715
chce zobaczyć
7,7 11
ocen krytyków
{"rate":7.7272725,"count":11}
{"type":"film","id":1125,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Panny+z+Wilka-1979-1125/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Panny z Wilka
  • pawel_p85 ocenił(a) ten film na: 10

Wspaniały obraz ludzkiego przemijania. Ruben ukazany jako tragiczny, uwieziony, zniewolony wlasnym niespelnieniem mezczyzna, krzywdzacy zarazem bliskich mu, ongis - ludzi. Jest to jeden z najpiekniejszych obrazow filmowych, jakie poznalem. I ta glebia barw, oddanie ducha miedzywojnia, goniacego jeszcze zmazany historia romantyzm.. cos wspanialego. Ostatnia scena z pociagu dla znajacych ,,skomplikowanie" Iwaszkiewicza, bedace zarazem holdem wobec nieuznawanego w PRL-u Wybitnego Pisarza stanowi dla mnie dowod o wielkosci tego obrazu. Sentymentalny, melancholijny film. Piekny..

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

pawel_p85 Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, z wyjątkiem "nieuznawany w PRLu".

• Alina23 ocenił(a) ten film na: 10

pawel_p85 Miałam dopisać nowy temat, ale po przeczytaniu Twojego komentarza, stwierdziłam, ze nie ma potrzeby. Napisałeś właściwie wszystko, co chciałabym powiedzieć. Dodam tylko, bo muszę: G e n i a l n i e zrobione światło! To się rzadko zdarza. Ja osobiście, jestem tym filmem urzeczona. Oglądam go po raz "n-ty" i znowu dostrzegłam cos nowego. W jednym z wpisów ten temat został poruszony, a mnie zaintrygowała ta kwestia w momencie, gdy Wiktor siedział w kuchni ze swą ciotką. Drzwi otworzyły się i weszła do kuchni służąca. Młoda, "dorodna" dziewczyna. Wiktor nawet na nią nie spojrzał... I przyszło mi do głowy, że może Wiktor po prostu aż tak bardzo nie lubi kobiet...

• pawel_p85 Zgadzam się. Nastrój niesamowity.

• Myszkin_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

TangoAndWaltz To w dużej mierze zasługa pieśni kurpiowskich Karola Szymanowskiego...

• underground73 ocenił(a) ten film na: 8

pawel_p85 Rzeczywiście, film jest zrobiony genialnie i mimo upływu lat wciąż oglądało się go bardzo dobrze. Osobiście widziałem go po raz pierwszy, akurat wyemitowano go na TVP Kultura. Z Jarosława Iwaszkiewicza kojarzę niestety jedynie opowiadanie "Ikar", a o "Pannach z wilka" nie słyszałem, ale film naprawdę mnie zainteresował i zapewne sięgnę kiedyś po twórczość tego pisarza.

• Witek_9 ocenił(a) ten film na: 10

pawel_p85 No nic. Wszystko powiedziałeś. Najgorsze że dzisiaj nocą po kilku setkach nadal mnie to zajmuje. Wszystkie Jego filmy były na nie a najgorsze były te "Panny z Wilka". Po co mówić człowiekowi że wszystko przemija? I że nikt nikomu nie pomoże? Że miłość jest złudzeniem. Przecież to wiemy. I następna seta ....

• majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 9

pawel_p85 Zgadzam się. Piękny film o przemijaniu. Melancholia wspomnień. Niczego nie da się zatrzymać, do niczego nie da się powrócić. I ten mężczyzna kochający wszystkie kobiety.... i wszystkie pozostawiający nieszczęśliwe.

• darek638 ocenił(a) ten film na: 8

pawel_p85 Żaden pisarz w PRL nie był tak uznany jak Jarosław Iwaszkiewicz.
    Natomiast teraz wygląda to o wiele gorzej.