PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95530}

Pejzaż we mgle

Topio stin omichli
7,5 2 108
ocen
7,5 10 1 2108
8,1 8
ocen krytyków
Pejzaż we mgle
powrót do forum filmu Pejzaż we mgle

Dawno już nie byłem pod takim wrażeniem. Mogę powiedzieć teraz tylko tyle - film piękny, niezwykły, zjawiskowy, arcydzieło... Tak, to arcydzieło. Tego nie da się opisać słowami. To po prostu trzeba zobaczyć, przeżyć. Film umieściłem na piątym miejscu w moim TOPie.

10 /10

ocenił(a) film na 8
Burns

A ja dodam perełkę z tego filmu: to rewelacyjna muzyka greckiego zespołu The Last Drive, który wystąpił gościnnie. Tak wbiła mi się w pamięć, że przetrzepałam niebo i ziemię świata Google, aż znalazłam, co to takiego. Tytuł piosenki to Every Night.
Polecam!

Burns

Produkcja jest audiowizualnym majstersztykiem. Fabuła zawiera głębokie, metaforyczne przesłania, aczkolwiek film dla mnie był ciężki właśnie pod względem fabularnym. To melancholijna, jakże porażająco smutna i niepokojąca produkcja. Motyw gwałtu całkowicie może wpędzić w stany nerwowo-depresyjne. Niełatwe kino, choć piękne. Szkoda, że w tej produkcji tak mało widocznego gołym okiem szczęścia, a tyle żałości. Ciężka sprawa, nie do końca tego szukam w kinie, ale powtarzam - Theodoros Angelopoulos to wirtuoz kina i to trzeba zobaczyć i docenić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones