PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497654}

Perspektywa

Prospect
6,1 6 153
oceny
6,1 10 1 6153
Perspektywa
powrót do forum filmu Perspektywa

Generalnie film BARDZO klimatyczny. Czytelnie przedstawiona historia oraz świetnie zrealizowany pod względem "rekwizytów". Niby stare jakieś tam sklecone ustrojstwa jako kombinezony, jednakże nie ma się do czego przyczepić. Jedno ale które od razu u mnie zgrzytnęło. Chodzi o reakcję i zachowanie dziewczyny po zamordowaniu na jej oczach własnego ojca. Nie było ani dramatu anie jakiejś większej rozpaczy z jej strony. To było dosyć nienaturalne. Poza tym wreszcie coś co nie jest splotem gównianej historii i tysiącem efektów CGI.

ocenił(a) film na 7
AKSORZ

Z drugiej strony jej ojciec wydawał się być "bardziej kulą u nogi" niźli kochającym rodzicem (ćpun z długami pragnący szybkiego zarobku). Życie w przestrzeni kosmicznej od dziecka obdarło główną bohaterkę z krzty emocji (patrz scena "chirurgiczna" i jak opowiadała o swojej przeszłości). Po dłuższym zastanowieniu się związki przyczynowo - skutkowe bardzo wyraźnie tłumaczą takie a nie inne usposobienie jej do zastanego świata, wydaje się to być dość logicznie zobrazowane przez scenariusz, co tym samym świadczy o kunszcie rzemieślniczym osoby (osób), która za tym stoi. Całkiem niezłe kino.

lokaty_tg

Jasne, można podejść w ten sposób. Mimo wszystko film naprawdę ciekawy.

ocenił(a) film na 6
AKSORZ

Osobiście nie oczekuję w tego typu filmach jakiejś głębi/prawdy psychologicznej postaci. Jednak jej zachowanie(głównej bohaterki) po śmierci ojca mnie razi. Można to było rozwiązać inaczej.

ocenił(a) film na 9
lokaty_tg

dokładnie, tak samo to odebrałem. Dziewczyna w pewnym sensie odczuła ulgę, że od niej teraz tylko zależy czy trafi na planetę na którą chciała trafić, wspominała o tym na początku filmu...

ocenił(a) film na 7
lokaty_tg

w punkt. Na początku w trakcie oglądania miałem podobne spostrzeżenie jak ASKORZ, ale kolejne sceny dopełniły obrazu o jej przeszłość i można z tego też wywnioskować że dosyć chłodne stosunki z ojcem to nie tylko fochy naburmuszonej nastolatki, a stan który ma pełne uzasadnienie w jej życiorysie i sytuacji w której się znajduje...

ocenił(a) film na 7
lokaty_tg

A nawet dodał bym że w głównym bohaterze odnalazła prawdziwego ojca/przyjaciela, który więcej poświęcił jej uwagi niż genetyczny ojciec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones