PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8611}

Perswazje

Persuasion
7,0 2 724
oceny
7,0 10 1 2724
Perswazje
powrót do forum filmu Perswazje

Dobry film

użytkownik usunięty

Ten film, jak na ekranizację, jest naprawdę bardzo dobry, ma świetny scenariusz, choć kostiumy i wnętrza nie są tak eleganckie jak w innych ekranizacjach BBC, to nie rażą zbytnim zaniedbaniem, film tym bardziej zasługuje na brawa, że podobno miał bardzo mały budżet. Mam tylko jedno, małe ale - główni bohaterowie są po prostu brzydcy. I choć Amandę Root ogólnie lubię, tu wygląda nieco za staro, zaś Ciarana Hindsa, właściwie nic nie mam, gdyby nie to, że jest tak brzydki... Ale trzeba przyznać, że ich gra jest świetna.

ocenił(a) film na 9

Ciaran Hinds brzydki?? Może w "Dziwnych losach Jane Eyre" nie wyglądał hm...pociągająco, ale w "Perswazjach" wygląda obłędnie. Według mnie jest bardzo przystojny, ale może patrzę na niego nieobiektywnie, przez pryzmat odgrywanych przez niego ról (czasami faktycznie wygląda jak pies rasy bloodhound). Jego gra jest jednak świetna, przyprawia mnie o przyspieszone bicie serca. A jak śpiewa...! ("Upiór w operze", "Jane Eyre")

użytkownik usunięty
Natalia_86

Dla mnie jest brzydki i zawsze będzie brzydki, co jednak nie umniejsza jego talentu ;).

użytkownik usunięty

Obejrzałam ten film chyba po raz czwarty i całkowicie zmieniam zdanie co do odtwórców głównych ról - są świetnie dobrani! Anne, choć ma nieco przygaszoną urodę, ma w sobie mnóstwo delikatnego uroku, zaś kapitan ma wygląd prawdziwego marynarza, jest prawdziwie męski i zdecydowany, poza tym ma bardzo przyjemny głos, podobnie jak Anne.
Najwyraźniej musiałam trochę dorosnąć, by całkowicie docenić ten film ;).

Fajnie, że zmieniłaś zdanie i doceniasz parę aktorską, bo jest tego absolutnie warta. :-) Nie muszą być piękni - grają po prostu dobrze i wiarygodnie. Tam naprawdę widać to uczucie między nimi, w ich spojrzeniach, gestach.
Film ma niesamowity klimat, może na początku wydawać się nudny, zwłaszcza dla osób, które nie gustują w autenowskich klimatach.
Dla mnie to jedna z lepszych ekranizacji prozy Jane Austen.
I oprócz gry aktorskiej urzekły mnie kostiumy, wnętrza (nie jakieś wymuskane, jasne, ale takie najbliższe historycznej prawdy - i jeszcze te drobiazgi w pokojach, rekwizyty - naprawdę czuje się "tamtą dawną Anglię"), ukazanie Bath (duży plus!).
Film do którego chętnie wracam. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones