PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 773
oceny
8,0 10 1 49773
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Przepiękne w swojej prawdziwości, zniszczone, ale dobrane perfekcyjnie, ponadczasowe, a przecież to był rok 68, dawno nie widziałam żeby film pod każdym względem był tak dopracowany, cudowne suknie Claudii, Fonda w swoim czarnym wdzianku niezwykle przystojny (a miał już 63 lata!), długie płaszcze z połami rozwiewanymi przez wiatr, chodzą kinowi geniusze po tym świecie.... Sergio wiedział kogo zaprosić do współpracy.

ocenił(a) film na 10
isia2004

kiedy film ma już świetny scenariusz , doborową obsadę , wybitnego reżysera , genialną muzykę i osadzony jest "w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody" to grzechem byłoby nie zadbać o kostiumy . dzięki temu całość wypadła na MOCNE 10 / 10 .
oglądam ten film cyklicznie ( raz na kwartał ) i za każdym razem dostrzegam kolejne cudowne "smaczki" . do takich smaczków zaliczam właśnie użyte w tym filmie kostiumy i scenografię (kadrowanie) . kostiumy faktycznie wyglądają jakby najpierw zostały specjalnie uszyte na aktorów , później zostały "znoszone" i dopiero użyte do filmu ;)
pozdro .

użytkownik usunięty
isia2004

Ale jeden szczegół razi w tym filmie. To zadbane, śnieżnobiałe zęby bez ubytków. Wątpię żeby w tamtych czasach wszyscy ludzie takie mieli. Ale to tylko drobna rysa na tym perfekcyjnie zrealizowanym obrazie.

użytkownik usunięty

Znalazłem. Jeden bandzior ma sztucznego zęba z przodu więc o tym też twórcy musieli pomyśleć.

ocenił(a) film na 10

W kinie,filmie (które kocham po prostu) zastanawia mnie czy obraz musi być tak bardzo realistyczny, czy musi sprawiać wrażenie, że wszystko dzieje się naprawdę, że aktor to nie aktor tylko realna postać. Tak, wiem, jeśli widzimy, że coś jest udawane, zbyt idealistyczne, nie wierzymy w takie obrazy , nie podoba nam się taki film. Ale właśnie na tym polega magia kina, geniusz twórców filmu,że z jednej strony real do bólu (chociaż osobiście wolę symbole) a z drugiej strony gra, pozór, udawanie, wyidealizowane obrazy, których w świecie realnym nie ma, a na które my widzowie, tak bardzo czekamy.
To co mnie w filmach pociąga (dobrych oczywiście) to możliwość napawania się perfekcją, mądrością, kreatywnością reżysera, scenarzysty, kostiumologa, aktora. Lubię takie uczty jak Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, zaraz potem grzebię w necie i szukam dat,nazwisk, faktów,biografii, po to żeby odpowiedzieć sobie na pytanie jak to się stało, że takie arcydzieło powstało. Nie ma ciekawszego zajęcia na świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones