PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31366}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,6 164 408
ocen
7,6 10 1 164408
7,4 25
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Witam!
Piękna i bestia to moja ulubiona baśń i dlatego poszukuję filmów/bajek nią inspirowanych.
Widziałam już film "Penelope", czytałam też młodzieżową wersję pib, "Beastly", a teraz
czekam na ekranizację.
Na pewno jest jeszcze wiele podobnych filmów. Czy moglibyście mi coś polecić? :)
Dzięki!

użytkownik usunięty
Viva_La_Vida

Ave! Wpisując hasło w filmwebie znajdziesz wiele innych ekranizacji tej historii: serial z Lindą Hamilton, czarno - biały film z 1946 roku, i jakaś nowa produkcja rodem z Australii. "Upiór w operze" trochę przypomina mi tą opowieść...
Nieco odbiegnę od filmowego tematu: Małgorzata Musierowicz w książce "Córka Robrojka" inspiruje się historią Pięknej i Bestii.
Polecam tez utwór Nightwish "Beauty of the Beast".
Pozdrawiam :)

Dzięki!
Nie chodzi mi o takie dosłowne ekranizacje, ale bardziej o wersje uwspółcześnione albo tylko nawiązujące do tej historii. Widziałam "Upiora", ale zupełnie o tym zapomniałam; dzięki za przypomnienie. "Córkę Robrojka" też czytałam w młodości ;) Mam zamiar przesłuchać piosenkę, którą polecasz.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Viva_La_Vida

Poszukuje wersji nie z Disney'a, ale wydawnistwo z cass film.
Tytuł piosenki w tej baje to Znów słyszę głos dobiega z oddali. Może ma ktoś ten film lub wie gdzie go znaleźć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones