PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31407}

Pieśni z drugiego piętra

Sånger från andra våningen
7,6 5 269
ocen
7,6 10 1 5269
7,8 15
ocen krytyków
Pieśni z drugiego piętra
powrót do forum filmu Pieśni z drugiego piętra

Kolory, cienie, elastyczność - takie słowa przychodzą mi na myśl. Charakteryzacja postaci, rozległe i szerokie plenery (scena na lotnisku!) jest czymś niepokojącym, a zarazem intrygującym.
O czym ten film jest, nie wiem. Nie podobała mi się historia, jeśli takowa tam występowała. Dałabym 6, ale za całokształt wizualny dorzucę jeszcze 1 pkt.
Jeśli ktoś wytrwa do końca (ja podchodziłam 3x i 3x zasnęłam), to będzie zadowolony.

ocenił(a) film na 7
Budziol

forma jest niesamowita. film bardzo statyczny - w dowolnej chwili można by zrobić pauzę i zrobić zrzut ekranu - uzuskany efekt stanowiłby niezłe zdjęcie :)

użytkownik usunięty
Budziol

Takie filmy to wbrew pozorom przede wszystkim treść, tylko metafory potrafią odczytywać ludzie inteligentni, w tym tkwi cały szkopuł.

Oj nie, pudło potworne. Fabuła w "Pieśniach z drugiego piętra" jest istotna i to ona sprawia, że ten film jest znakomity. Forma owszem, wysmakowana, ale treść przede wszystkim. Treść na pierwszym miejscu zdecydowanie.

"O czym ten film jest, nie wiem"

To na jakim Ty świecie żyjesz? :) Skąd pochodzisz? :) Chyba nie z naszej Ziemii...

La_Pier

Dobry film, w sensie taki, który może mi się podobać, ma jedną mocną historię. Ten był przeplatanką różnych "pieśni", bez głównego wątku albo łacznika. Właśnie dlatego nie wiem, o czym jest ten obraz. Film powinien przedstawiać historię, względnie sceny gadane (np. dialogi, jak u Tarantino). Tutaj ewidentnie zabrakło mi bohatera, którego mogłabym (i miała czas) polubić albo chociaż poznać.
Sama jestem zdziwniona moją oceną - klimat idealnie mi podchodzi, forma zachwyca, a mimo to z trudem dotrwałam do końca. Zdarza się najlepszym.

Budziol

W niczym nie przeszkadza, że reżyser buduje sobie różne historie. Jego film traktuje o kondycji człowieka we współczesnym świecie. I to powinnaś łatwo zauważyć podczas seansu "Pieśni".

"Film powinien przedstawiać historię, względnie sceny gadane (np. dialogi, jak u Tarantino)"

Uh, chyba nie ma w kinie gorszej rzeczy do przegadanych scen.

La_Pier

Są dużo gorsze. Jeśli Twoim zdaniem Tarantino serwuje "przegadane" kino, to życzę powodzenia.
Jedni oczekują od filmów trupów, inni wybuchów, inni czegoś błyskotliwego. Dla mnie nie jest to obraz współczesnego człowieka. Dla mnie to swego rodzaju ładny bełkot. Inaczej interpretuję, co nie znaczy, że źle. Ale skoro uważasz, że nie dostrzegam nawet łatwych rzecyz, no to mój Boże.

Budziol

Nie, zapomniałem dodać, że Tarantino jest wielkim mistrzem kina. Nawet Kieślowskiemu zdołał ukraść Złotą Palmę w Cannes.

La_Pier

To nie miejsce na temat wpadek festiwalowych.

Budziol

Aż 7 gwiazdek przyznałaś za ładny bełkot? Nie za dużo?

La_Pier

Przeczytaj pierwszą moją wypowiedż, będziesz wiedział dlaczego.

Budziol

Nie krępuj się i lepiej od razu daj 10/10. I nie ważne, że niewiele zrozumiałaś z filmu.

La_Pier

Zawsze oglądasz filmy, żeby je rozumieć czy też można oglądasz dla przyjemności? Nie jestem alfą i omegą, mogę się mylić, ale ja chociaż potrafię poddać w wątpliwość moją ocenę, jeśli ktoś zwróci mi na to uwagę. Ty idzeisz w zaparte. I kto z nas ma rację?

Budziol

Dla przyjemności, to można oglądać "Poszukiwaczy zaginionej Arki".

La_Pier

Potwierdzam. Aczkolwiek dalsza dyskusja nie ma sensu.

ocenił(a) film na 8

Nie zgadzam się.Metefory potrafią odczytywać ludzi ludzie oczytani.Inteligencja nie jest najważniejsza.

użytkownik usunięty
irish23_faurepavane

oczytanie i inteligencja nie idą w parze? (pochlebiajmy sobie ;)
to jeden z tych filmów, gdzie można powtórzyć za Wajdą o historiach opowiadanych obrazem.

ocenił(a) film na 8

Mogą iść w parze ale nie muszą.

użytkownik usunięty
irish23_faurepavane

Jest ważna. Zależy o jakie metafory chodzi. Te nie były zapożyczone z literatury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones