PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1317}

Pieskie popołudnie

Dog Day Afternoon
7,7 46 183
oceny
7,7 10 1 46183
8,2 34
oceny krytyków
Pieskie popołudnie
powrót do forum filmu Pieskie popołudnie

Film jest naprawdę świetny. Oglądałam go już parę lat temu, kiedy jeszcze nie wiedziałam za dobrze, kto zacz, ten Al Pacino. Teraz wiem, oj, wiem... Na uwagę zasługuje również bardzo wyrazista kreacja Johna Cazale, także ze względu na walory zewnętrzne tego pana. Zakończenie zasmuciło mnie bardzo, bo choć bohaterowie dopuścili się czynu słusznie karalnego, właściwie od początku darzymy tych gości sympatią i zrozumieniem. To dwóch zwyczajnych facetów, którym w pewnym momencie trochę za bardzo skomplikowało się życie, postanowili coś z tym zrobić, a sytuacja po prostu wymknęła się spod kontroli...

ocenił(a) film na 9
WITKA_2

Al is de best!
Bardzo prawdziwi i zwyczajni. Nie zawsze zgrywają bohaterów - już sam dobór Ala do głównej roli - jeśli chodzi o wzrost (raczej niewysoki nie wzbudza strachu). Momentami komediowa konwencja - przecież nie wszystko musi iść jak z płatka?

Przepraszam, jakie walory zewnętrzne ma John Cazale? Chyba wygląd nieporadnej ofiary losu, który wypracował sobie w dwóch częściach "Ojca Chrzestnego". To nie to, że się na biednym Johnie wyżywam :) Lubię tego aktora, za "Ojca Chrzestnego", za "Łowcę jeleni".. Tylko nie rozumiem sformułowania użytego przez ciebie.

ocenił(a) film na 9
WITKA_2

witka, praktycznie ze wszystkim się zgadzam oprócz wyrazistej kreacji Johna Cazale. przecież on grał jedna miną :)

ocenił(a) film na 9
Sowa_14

Według mnie również film jest świetny. Świetna gra Ala Pacino, niesamowicie ciekawy scenariusz (oparty na faktach :O), Dobra praca kamerą, dialogi - to wszystko składa się na to, że gdyby nie reklamy, to "Pieskie popołudnie" oglądałbym wbity w fotel. Naprawdę kawał dobrego kina.

POZDRAWIAM !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones