Film

Pociąg

The Train
1964
2 godz. 13 min.
7,4 1 513
ocen
7,4 10 1 1513
781
chce zobaczyć
Pułkownik von Waldheim chce wywieźć z Paryża współczesne obrazy, które naziści określają mianem "zdegenerowanych", zanim siły aliantów wyzwolą miasto. Więcej Mniej
Pociąg zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pułkownik von Waldheim (Paul Scofield) chce wywieźć z Paryża współczesne obrazy, które naziści określają mianem "zdegenerowanych", zanim siły aliantów wyzwolą Paryż. Jest w stanie przekonać swoich przełożonych, aby ci dali mu pociąg. Labiche (Burt Lancaster), francuski urzędnik kolei zostaje poproszony przez kierownictwo muzeum oPułkownik von Waldheim (Paul Scofield) chce wywieźć z Paryża współczesne obrazy, które naziści określają mianem "zdegenerowanych", zanim siły aliantów wyzwolą Paryż. Jest w stanie przekonać swoich przełożonych, aby ci dali mu pociąg. Labiche (Burt Lancaster), francuski urzędnik kolei zostaje poproszony przez kierownictwo muzeum o zatrzymanie pociągu, lecz nie chce on ryzykować życia swoich ludzi dla sztuki. Ale kiedy jego stary znajomy Boule (Michel Simon) zostaje zastrzelony przez Niemców, którzy oskarżyli go o sabotaż, zaczyna pracować przeciwko Niemcom i próbuje opóźnić odjazd pociągu do momentu przybycia aliantów.

boxoffice
$13 410 000 na świecie
$7 410 000 w USA
$6 000 000 poza USA
budżet
$6 700 000
na podstawie
Franklin Coen (materiały do scenariusza, historia) / Frank Davis (materiały do scenariusza, historia)
studio
Dear Film Produzione / Les Films Ariane / Les Productions Artistes Associés
tytuł oryg.
The Train
inne tytuły
John Frankenheimer's The Train (pełny tytuł) USA
Więcej...
Burt Lancaster nie skorzystał z pomocy kaskadera, sam wykonał wszystkie popisy kaskaderskie.Burt Lancaster
W nastawni, po dźwięku syren, Labiche używa lornetki aby zobaczyć, jak Papa Boule obsługuje pociąg. W następnym ujęciu lornetka znika.
Zdjęcia do filmu kręcono we Francji w miejscowościach Acquigny, Saint-Ouen i Vaires.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych