Film

Podróż

The Trip
1967
1 godz. 22 min.
6,8 1 192
oceny
6,8 10 1 1192
2 233
chce zobaczyć
4,6 5
ocen krytyków
"Podróż" to bardzo kontrowersyjny film, który nie był pokazywany w kinach przez 35 lat. Jest to historia reżysera reklamówek Paula (Peter Fonda), przechodzącego właśnie... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Podróż zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

"Podróż" to bardzo kontrowersyjny film, który nie był pokazywany w kinach przez 35 lat. Jest to historia reżysera reklamówek Paula (Peter Fonda), przechodzącego właśnie gorzki rozwód z żoną (Susan Strasberg). W celu oderwania się od nieprzyjemnej rzeczywistości i lepszego poznania swoich własnych uczuć, bohater postanawia spróbować LSD."Podróż" to bardzo kontrowersyjny film, który nie był pokazywany w kinach przez 35 lat. Jest to historia reżysera reklamówek Paula (Peter Fonda), przechodzącego właśnie gorzki rozwód z żoną (Susan Strasberg). W celu oderwania się od nieprzyjemnej rzeczywistości i lepszego poznania swoich własnych uczuć, bohater postanawia spróbować LSD. Narkotyk kupuje od lokalnego dilera Maxa (Dennis Hopper), a przewodnikiem po świecie halucynacji staje się jego najbliższy przyjaciel John (Bruce Dern).

boxoffice
$10 000 000 w USA
budżet
$450 000
studio
American International Pictures (AIP)
tytuł oryg.
The Trip
inne tytuły
A Lovely Sort of Death (tytuł roboczy) USA
The Trip (II) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles, Malibu, Santa Monica, West Hollywood, regionie Big Sur (Kalifornia, USA) oraz w Yumie (Arizona, USA).
Cztery razy BBFC odrzuciło starania o przyznaniu filmowi certyfikatu dopuszczającego na rynek angielski (w 1967, 1971, 1980 i 1988 roku) argumentując że The Trip zachęca do użycia LSD. Dopiero w 21 Listopada 2002 roku sklasyfikowano nieocenzurowaną wersję filmu jako "Od lat 18".
Kto nigdy nie żył w latach 60., ten nie będzie wiedział, o co tak naprawdę w nich chodziło - takie twierdzenie może niektórym wydać się przesadzone, ale nie ulega wątpliwości, że jest w nim wiele prawdy. Trzeba by bowiem poczuć ów specyficzny klimat, ducha kontestacji, buntu i nieskrępowanej wolności, jakie panowały w trakcie tej dekady, aby... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych