PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10958}

Podróż

The Trip
6,8 1 222
oceny
6,8 10 1 1222
5,1 7
ocen krytyków
Podróż
powrót do forum filmu Podróż

Corman kręci jedną wielką reklamę dla LSD, udając że to niby przestroga. Szereg halucynacji, jedna wielka eksplozja kolorów i próba scharakteryzowania lat 60tych. W każdym punkcie udany seans i na prawdę zastrzegam, nie trzeba eksperymentować z dragami żeby to zrozumieć. Wystarczy tylko mieć tolerancję względem produkcji paczki- Hopper, Nicholson, Fonda i Corman. Czyli tak jak można się po nich spodziewać, dostajemy trochę kiczu, trochę sztuki, a wszystko to ozdobione tamtejszą epoką. Ubiór bohaterów, wystrój mieszkań, muzyka która dziko zawodzi w głośnikach. To wszystko wywarło na mnie duże wrażenie.
Te dzieło warto zobaczyć dla samego klimatu, bo wiele sensu w nim nie znajdziecie. Choć są tutaj także sceny wielce wymowne, takie jak sąd Hoppera nad głównym bohaterem, który zmusza go do przyznania się winnym własnych ułomności. Ta scena na pewno pozostanie mi długo w pamięci. Tak jak zresztą wideoclip wieńczący "Trip", majstersztyk montażu, będący streszczeniem całej podróży.
Nie jest to film dla każdego, ale do mnie trafił idealnie.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Muszę się częściowo zgodzić, ujęcia i sceny świetnie zrobione. Wizualizacja stanu umysłu Paula również na najwyższym poziomie. Ubrania i wystrój jak prawdziwe :D Muzyka budowała napięcie i można by żałować, że oglądało się na trzeźwo. Jednak film mnie zawiódł, naprawdę chciałem dać mu więcej niż 5 ale się na nim nudziłem. Osobiście miałem 100 razy lepsze i 100 razy gorsze fazy. Jakby w tej produkcji wziął udział Alejandro Jodorowsky to wszystkie psychodeliczne akcenty byłyby wystarczająco silne i sugestywne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones