film

Podstępny Ripley

Ripley Under Ground
2005
1h 41m
6,3 1 506
ocen
6,3 10 1 1506
Tom Ripley namawia przyjaciół z galerii sztuki, aby zataili śmierć wybitnego malarza i wykorzystali renomę artysty dla własnych celów. więcej mniej
Podstępny Ripley zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ta niezależna produkcja jest kontynuacją przygód Toma Ripley`a - ekranizacją powieści "Ripley Under Ground" Patricii Highsmith. Akcja filmu rozgrywa się w świecie sztuki. Jest to opowieść o Tomie Ripley`u (Barry Pepper), pracującym nad przygotowaniem wystawy na cześć zaginionego malarza, którego wszyscy usiłują odnaleźć, nie dopuszczając ewentualności śmierci artysty.

na podstawie
studio
Cinerenta Medienbeteiligungs KG / Isle of Man Film (współudział) / MACT Productions (współudział)
tytuł oryg.
Ripley Under Ground
inne tytuły
Mayhem (tytuł roboczy) USA
Mr. Ripley's Return (tytuł roboczy) USA
White on White (tytuł roboczy) USA
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie i na wyspie Man (Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie chodzi nawet o samego aktora, bo wcale nie był taki zły, ale o klimat filmu. Bardziej przypominał lekki, łatwy i przyjemny film dla młodzieży niż opowieść o niebezpiecznym socjopacie.

Naprawdę srogi zawód. Nie polecam.

Dosyć ciekawa i wciągająca czarna komedia. Może początek rozczarowuje, ale po 30 minutach akcja nabiera tempa i dochodzi do wielu punktów zwrotnych, które napędzają jeszcze bardziej atmosferę z dużą dozą czarnego humoru. Warto obejrzeć, jeśli ktoś lubi "Płytki grób".

po prawej stronie powiązany film to m.in. 'Utalentowany Pan Ripley' i jeszcze jakaś część z tym nazwiskiem... jak te filmy są ze sobą powiązane? (np. trzy tomy książki z tym samym bohaterem czy coś... ?) widziałam 'Utalentowanego ...', "Podstępnego.." jeszcze nie, ale jestem ciekawa

relacje rodzinne widać nie były najmocniejsze...:)

CZARNA KOMEDIA

ocenił(a) film na 6

film naprawdę fajny, typowy angielski "humor" - no właśnie "humor", bo nijak do thrillera mi to nie pasuje - dla mnie to typowa czarna komedia, w których Anglicy są najlepsi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones