Barry Pepper 

Barry Robert Pepper

8,0
15 380 ocen gry aktorskiej
Barry Pepper
Barry Robert Pepper przyszedł na świat 4 kwietnia 1970 roku w Campbell River (Kanada) jako najmłodszy spośród trojga dzieci. Jego dwaj starsi bracia mają na imię Alex i Doug. Jego ojciec był emerytowanym drwalem. W wieku pięciu lat Barry zamieszkał na 15-metrowym statku, "The Moonlighter", który przez kilka lat budowała jego rodzina. Stał się on domem Pepperów na następne pięć lat. Podróżowali przez wyspy południowego Pacyfiku kierując się wyłącznie sekstantem oraz gwiazdami. Zwiedzili m.in. Fidżi oraz Tahiti. Barry w tym czasie nabywał wiedzę dzięki kursom korespondencyjnym, niekiedy wstępował do publicznych szkół. Dorastał wśród polinezyjskich dzieci. Miał dużo czasu, żeby rozwijać swoje pasje: taniec i muzykę.

Po pięcioletniej wędrówce powrócił wraz z rodziną do Kanady, gdzie kontynuował edukację, a jego rodzice otworzyli sklep i wybudowali farmę niedaleko małego, artystycznego miasteczka. Barry uczył się w szkole średniej, rozwinął tam swoje zainteresowanie sztuką i sportem (siatkówka, rugby). W 1988 roku ukończył George P. Vanier High School w Courtenay. Następnie wstąpił do college'u na kierunku marketing i grafika. Swoje życiowe plany zmienił po zetknięciu się z Vancouver Actors Studio - za główny cel obrał aktorstwo.

Pierwszą znaczącą rolą Barry'ego był występ w "Madison". Zanim zaczął grać w amerykańskich filmach, wziął jeszcze udział w kilku kanadyjskich serialach. Nie był gwiazdą lecz ciężko pracującym aktorem. Zmieniło się to w roku 1998, gdy dostał rolę snajpera w dziele S. Spielberga pt. "Szeregowiec Ryan". Został zauważony i zaczął grać w znanych filmach (np. "Wróg publiczny" czy "Zielona Mila"). Zdobył uznanie krytyków za rolę w produkcji telewizyjnej pt. "61*". Następne były takie filmy jak "25. godzina", "Siedem dusz" oraz "Prawdziwe męstwo". Jego kariera aktorska wciąż się rozwija.
Prywatnie Barry jest od 1997 roku żonaty z Cindy. Mają córkę Annaliese (ur. w 2000 roku).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 kwietnia 1970

miejsce urodzenia: Campbell River, Kanada

wzrost: 178 cm

Emmy
Zdobył Emmy, inną nagrodę oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Cindy (od 16.11.1997), córka Annaliese (ur. 17.06.2000)
Ma dwóch starszych braci: Douga i Alexa.
W 2001 roku wystąpił w teledysku "Goodbye" grupy Jagged Edge.
Miał zagrać postać Glenna Odekirka w filmie "Aviator" Martina Scorsese. Odrzucił rolę, gdyż praca na planie kolidowała ze zdjęciami do filmu "Podstępny Ripley" i wcześniejszymi zobowiązaniami. Ostatecznie angaż otrzymał Matt Ross.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dlaczego tak rzadko gra główne role?

Pokazał że jest świetnym aktorem chociażby w filmie "Zielona mila":)

Przypomina go grą, obaj świetni, obaj tajemniczy. Patrząc na niego w Szeregowcu Ryanie widziałem Walkena z Łowcy Jeleni.

i talent. Myślę że wielki czas tego aktora nadejdzie.

No, na takiego aktora czekalem, prawdziwy, wyrazisty, oryginalny. Swietna rola w Snow Walker i 25 godzinie