Peter Serafinowicz 

Peter Szymon Serafinowicz

7,6
4 638 ocen gry aktorskiej
Peter Serafinowicz
Peter Szymon Serafinowicz to brytyjski aktor, aktor głosowy i komik. Urodził się 10 lipca 1972 roku w Liverpoolu (Anglia, Wielka Brytania). Od strony ojca, Szymona Serafinowicza, ma polskie i białoruskie pochodzenie. Uczęszczał do szkoły podstawowej Our Lady of the Assumption Primary School oraz szkoły średniej St Francis Xavier Secondary School w Liverpoolu.

Karierę w radiu rozpoczął w 1993 roku od występów w programie "The Knowledge" w BBC Radio 1 będącym parodią programu dokumentalnego dotyczącego przemysłu muzycznego. Następnie pojawiał się w programach BBC Radio 4 takich jak: "Week Ending", "Harry Hill's Fruit Corner", "Grievous Bodily Radio", "The Two Dannys" czy "A Whole New Ball Game". 1 maja 1997 roku wystąpił w satyrycznym programie telewizyjnym "The Election Night Armistice" jako Moz Bingham, fikcyjny rzecznik prasowy Gordona Browna, ówczesnego Kanclerza Skarbu w brytyjskim gabinecie cieni. W 1998 roku pojawił się w kolejnych rozrywkowych programach telewizyjnych: "Comedy Nation" oraz "You Are Here". Wystąpił również w serialu komediowym na podstawie scenariusza Simona Nye'a zatytułowanym "How Do You Want Me?". W 1999 roku pojawił się w rolach gościnnych w serialu "Spaced", grając u boku Simona Pegga, "Dowcipne numerki", "Hippies" oraz "Murder Most Horrid".

W 2000 roku wystąpił w odcinku pilotażowym jednego z pierwszych seriali internetowych "The Junkies" oraz gościnnie w serialu "Księgarnia Black Books". W 2001 roku wcielił się w główną postać w serialu telewizyjnym "World of Pub", którą wcześniej odegrał w słuchowisku będącym radiową wersją tej produkcji. W 2002 roku premierę miał serial komediowy "Look Around You", który Peter stworzył wraz z Robertem Popperem poznanym na planie "Spaced". W 2004 roku wystąpił w kolejnym napisanym przez Simona Nye'a serialu "Sprzedawcy", a także w komediach "Wysyp żywych trupów" oraz "Mleczarz" z Orlandem Bloomem. W 2006 roku zagrał również w komediodramacie "Sześćdziesiąty szósty".

Na tydzień przed rozdaniem nagród Akademii Filmowej w 2006 roku w Internecie zaczęło krążyć nagranie o charakterze satyrycznym zatytułowane "O! News" donoszące o nowej statuetce Oscara, w którym Peter naśladował Alana Aldę, Paula McCartneya i Ala Pacino. Później pojawiło się kolejne takie nagranie, tym razem parodiujące proces sądowy pomiędzy Apple Corps i Apple Computer. Wzbudziły one zainteresowanie BBC i dzięki nim w 2007 roku powstał program rozrywkowy "The Peter Serafinowicz Show". Ponadto na przestrzeni lat Peter pojawił się jako gość w wielu innych brytyjskich programach rozrywkowych, między innymi: "Would I Lie to You?", "QI", "8 Out of 10 Cats", "Have I Got News for You" czy "Never Mind the Buzzcocks".

W kolejnych latach wcielił się między innymi w postać Sctanleya w filmie "Raj dla par" (2009), Hammonda w "Zabić Bono" (2011), Garthana Saala w "Strażnikach Galaktyki" (2014) czy Sommeliera w "John Wick 2" (2017) oraz występował w wielu seriach telewizyjnych. W 2016 roku ponownie zasłynął z publikowanych w Internecie parodii zatytułowanych "Sassy Trump", w których tym razem naśladował Donalda Trumpa. Użyczał swojego głosu w licznych animacjach, grach komputerowych i audiobookach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lipca 1972

miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 193 cm

żona Sarah Alexander, 2 dzieci: syn Sam (ur. 2007), córka Phoebe
Ma siostrę Helen Linehan oraz brata Jamesa.
Ma polskie pochodzenie ze strony ojca.
W 2003 roku dubbingował Pelego w reklamie preparatu marki Pfizer na zaburzenia erekcji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych