PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663735}

Pojmani

The Captive
6,1 14 527
ocen
6,1 10 1 14527
4,4 7
ocen krytyków
Pojmani
powrót do forum filmu Pojmani

Było kilka filmów o tej tematyce. Być może ten nie jest najlepszy. Ale ostatnie pół godziny przykuwa do ekranu. Prawdopodobnie film bazuje na "aktualnościach" z tej chorej branży. Na myśl przychodzi
http://www.filmweb.pl/film/Zaginiony+syn-1998-10597
Nomen Omen gra tu również Bruce Greenwood ... Pewnie mało kto zna w/w ale naprawdę polecam. Chodzi mi po głowie jeszcze kilka filmów z podobnym niemal identycznym wątkiem, ale nie potrafię skojarzyć tytułów. Być może ktoś mi pomoże? :) Z góry dziękuję.

ocenił(a) film na 9
wmbco

Film przypomina na pewno Labirynt z Jackmanem i Gyllenhalem.Podobną tematykę ma też 3096 dni o porwaniu Nataszy Kampusch. Film jest swietny .Niby wolne tempo ale można go oglądac z zapartym tchem.Straszne jest to że takie rzeczy sie zdarzają i że ten krag pedofilski ma taką siłę i mozliwości.

ocenił(a) film na 9
santini24

Chodzi mi bardziej o film lub filmy, gdzie ktoś wniknął w ten "krąg"... Coś jakby połączenie Ojca Cassandry i Jeffrey'a.

użytkownik usunięty
wmbco

Film ma mnóstwo atutów: oryginalna narracja, powolne tempo i długie ujęcia podkreślają złowrogi, wszechogarniający system mafii pedofilskiej.
Myśl, że oni tak właśnie działają, że porywają dzieci na zawsze - w swej oczywistości paraliżuje. Ogląda się to ze ściśniętym gardłem. Postać głównego pedofila została naprawdę rzetelnie i sugestywnie wykreowana. Ciekawie została sportretowana policja. Pewne zastrzeżenia może budzić happy end. Za łatwy, za szybki.

ocenił(a) film na 6

rzeczywiście za łatwy, dla mnie film jest niedopowiedziany, ma potencjał, który można by rozwinąć, w zasadzie nie ma w nim nic zaskakującego, postać pedofila od początku znana, czeka się na coś więcej, ale nic się nie dzieje. Film mocno chaotyczny, pomieszana teraźniejszość z przeszłością razy x, ma to swoje plusy, ale wolę ciut bardziej poukładane filmy. Film jest ciekawy, ale szkoda że zabrakło tej kropki nad i, jednak labirynt było spooooro ciekawszy.

użytkownik usunięty
Miska84

Dla mnie to, że postać pedofila jest znana to główny atut tego filmu. Właśnie to trzymało mnie w napięciu. Narracja też bardzo mi się podobała - była dla mnie zaskakująca. Labirynt uważam za film atrakcyjny, lecz bardziej komercyjny, bardziej typowy, mimo wszystko. Zresztą, paradoksalnie temat pedofilii jakoś tam w moim odczuciu znika w meandrach śledztwa. Nie jest to film oskarżycielski. To raczej znakomita rozrywka kryminalna.

użytkownik usunięty
wmbco

Może chodzi Ci o to? http://www.filmweb.pl/film/Cisza-2010-498146 Moim zdaniem najlepszy film o tej tematyce.

ocenił(a) film na 9

Dobry film. Choć nie najlepszy o tematyce. Są chyba dwa równie dobre filmy z 2004 roku, o tym jak ofiara staje się katem. Sporo filmów oglądałem, ale nie mam do nich pamięci. Trudne to filmy dla mnie.

ocenił(a) film na 9
wmbco

http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82y+dotyk-2004-106425

Min. o ten film mi chodzi.

użytkownik usunięty
wmbco

W takim razie mamy inne kryteria oceny. Dla mnie najważniejsze w tematyce pedofilskiej jest bezkarność sprawców, bo to wydaje mi się najbliższe rzeczywistości.

Z pewnością film zasługuje na wyższą ocenę.. Niby pokazany jest sprawca itd itp a jednak do końca trzyma w ciekawości.. Jak najbardziej polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones