PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1118}
7,8 43 897
ocen
7,8 10 1 43897
8,4 36
ocen krytyków
Popiół i diament
powrót do forum filmu Popiół i diament

Idealny!

ocenił(a) film na 7

Rewelacja. Pisać możnaby wiele, więc nie tym razem. Natomiast fenomenalne jest to jak zmienia wymowę nienajlepszej (z wiadomych przyczyn ) książki! Andrzejewski, na szczęście, w pełni zrehabilitował się scenariuszem!
Oczywiście symbolika i wymowna śmierć bohatera, ale także próba odbrązowienia akowców. To dobrze że taki film powstał. Nie uważam że mity należy burzyć, jednak uważam że należy umieć spojrzeć na historię trzeźwo i pozwolić sobie na przestanie negowania prawdy: są to drażliwe tematy, ale myślę że takie filmy uświadamiają że zawsze są dwie strony.
I w końcu niezastąpiony Cybulski i wiersz Norwida.

użytkownik usunięty
Arrakin

prosze pani mam 10 lat i obejrzalam ten film i ja bym chciała spytać czemu maciek uciekał? przeciez on by sobie ulozyl zycie z krysią!

ocenił(a) film na 7

hehhe, hey:):) Nie no, nie "pani":):):) A uciekł...hhmm... czasami nie jest łatwo wybrać szczęście, przekreślając przeszłość. On po prostu nie potrafił się od niej odciąć. Nie walczył o taką rzeczywistość, jaka nastała po zakończeniu wojny.
Pozdrawiam i... życzę jak najwięcej ogladania filmów na takim poziomie! To dopiero budujące jest!

Arrakin

Masz racje chyba pierwszy raz sie spotkałem, że adaptacja filmowa moze byc lepsza od książki pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones