PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124027}

Portret Doriana Graya

The Picture of Dorian Gray
5,9 300
ocen
5,9 10 1 300
Portret Doriana Graya
powrót do forum filmu Portret Doriana Graya

Zauważyliście? Jestem w szoku, ponieważ są dwa.. praktycznie takie same filmy. Przyznam się, nie oglądałam ich, ale jaki jest sens kręcenia drugiego takiego samego filmu? Bo ja go nie widzę. Pierwsza wersja z Joshem Duhamelem, a druga z Benem Barnesem. Cóż, po obejrzeniu Filmwebowicze, zdajcie mi relacje, czy te filmy są takie same, albo przynajmniej podobne. Cóż, świat wchodzi w wir i tworzy jakby cover innego.
Powodzenia Tym, którzy chcą kręcić film, jaki już powstał. c:
Och, jeszcze lepiej, są podobno cztery takie same filmy. Czy Waszym zdaniem to nie za dużo? Zobaczymy, która z tych ekranizacji jest najlepsza, bo podobno książka naprawdę dobra.

vivicar

No wiesz "Portret Doriana Graya" to ponad 120-letnia powieść. Ile reżyserów ją czytało, tyle różnych pomysłów na ekranizację. Od taki w tym sens, że każdy widział to inaczej. Oliver Parker postawił na mhroook i zrzucił winę na Henry'ego, tym samym złagodził postać Doriana. Znaczy pozbawił go próżności i pustki, a pozostawił tylko okrucieństwo i wprowadził śladowe ilości wyrzutów sumienia. Inne ekranizacje mają więcej wspólnego z książką. x) Filmy oglądnięte, jednak żaden nie dorównuje książce. Żaden film nie uchwycił tej genialnej analizy ludzkiej psychiki. x) A jeśli chodzi zaś o ogół filmu, obsada itd., to wg. mnie najlepiej wyszedł film z 2009 roku.

yarax

Ja widziałam ten stary film w kinie, gdy byłam BARDZO, naprawdę bardzo młoda!!! Niedawno widziałam tę nową wersję i uważam, że jest do kitu! Nawet Colin Firth nie pomógł! Pozdrawiam - emerytka.

IrenaSz

Droga Pani, podejrzewam, że źle Pani szuka! Jako bardzo młoda osoba nie widziała Pani na pewno tej wersji z 2005 roku, lecz o wiele lepszą z 1945!
http://www.filmweb.pl/film/Portret+Doriana+Graya-1945-114799

Pulawsky

Niedawno to widziałam wersję z 2009 r. z Colinem Firth i ten film pt. "Dorian Gray" uznałam za kiepski. Gdy byłam młoda w kinie widziałam filmy starsze - ten z 1945 r. - wyświetlany chyba po 1957 r., oraz film z 1970 r. , oba p.t. "Portret Doriana Graya". Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones