film

Porządna kobieta

A Good Woman
2004
1h 33m
6,7 7 379
ocen
6,7 10 1 7379
6,0 3
oceny krytyków
Lata 30. XX wieku. Przybycie bezpruderyjnej uwodzicielki, Stelli, powoduje zamieszanie wśród przebywającej na włoskim wybrzeżu angielskiej śmietanki towarzyskiej. Zobacz pełny opis
Porządna kobieta zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Porządna kobieta
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:41:34 https://fwcdn.pl/webv/51/20/15120/thumbnail.15120.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/107/107507/a_good_woman_official_trailer__1.vp9.480p.webm

Stella Erlynne zmuszona do ucieczki przez społeczną elitę Nowego Jorku kieruje się w stronę włoskiego wybrzeża Amalfi. Tam wszyscy wkrótce orientują się, że ma romans z Robertem Windermere (Umbers). Korzystając z okazji Lord Darlington (Moore) zabiega o względy wrażliwej i nic nie podejrzewającej żony Roberta - Meg (Johansson). TylkoStella Erlynne zmuszona do ucieczki przez społeczną elitę Nowego Jorku kieruje się w stronę włoskiego wybrzeża Amalfi. Tam wszyscy wkrótce orientują się, że ma romans z Robertem Windermere (Umbers). Korzystając z okazji Lord Darlington (Moore) zabiega o względy wrażliwej i nic nie podejrzewającej żony Roberta - Meg (Johansson). Tylko jowialny milioner Tuppy (Wilkinson) ofiarując Stelli zamążpójście jest powodem jej zbawiennych wątpliwości.

boxoffice
$6 877 842 na świecie
$238 609 w USA
$6 639 233 poza USA
na podstawie
Oscar Wilde (sztuka)
dystrybucja
Solopan
studio
Beyond Films (przedstawia) / A Good Woman UK (koprodukcja) / Buskin Film (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
A Good Woman
inne tytuły
Jednym z kandydatów do roli Lorda Darlingtona był Joseph Fiennes, jednak odrzucił tę propozycję, ponieważ zdecydował się zagrać rolę Bassanio w "Kupcu weneckim".
Zdjęcia kręcono w Amalfi, Atrani, Rzymie, Ravello i Sorrento (Włochy).
Zdjęcia powstawały od 3 listopada do 24 listopada 2003 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film zyskuje u mnie przynajmniej jedna gwiazdkę dzięki rewelacyjnym cytatom ze słynnej sztuki Oscara Wilde'a (o ile można to nazwać cytatami skoro film jest adaptacją tej sztuki).
Udało mi się zapamiętać tylko trzy ale jestem pewien że szybko dopiszecie do tego wątku posty z kolejnymi cytatami (dopóki jesteśmy na...

dobre dialogi , z przyjemnością przyglądałam się obu aktorkom i Wilkinsonowi , miło sie ogląda , choć historia zgoła niemozliwa aby mogła się wydarzyć : nie ma takich dobrych facetów jak Tuppy :-)

Może ją zaszufladkowałam, ale Hunt dla mnie to kino osadzone w czasach współczesnych tj " Twister" czy ostatnia świetna produkcja "Sesje". W "A good woman" jest dla mnie nieprawdziwa.

Może być.

ocenił(a) film na 6

Film niczego sobie. Momentami nudnawy. Dobrze, że koniec okazał się inny niż myślałam. Plus za to.

dzisiaj o 20:45 (24.05.12)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones