Odtwórz Zwiastun nr 1 2:03
Film

A Good Woman

2004 1 godz. 33 min.
6,7 7 117
ocen
6,7 10 7117
4 012
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"id":"107507","linkUrl":"/film/Porz%C4%85dna+kobieta-2004-107507","alt":"Porządna kobieta","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/75/07/107507/7426375.2.jpg"}
Lata 30. XX wieku. Przybycie bezpruderyjnej uwodzicielki, Stelli, powoduje zamieszanie wśród przebywającej na włoskim wybrzeżu angielskiej śmietanki towarzyskiej.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Porządna kobieta
Porządna kobieta (2004) Zwiastun nr 1 2:03
Porządna kobieta | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2004 | Film Stella Erlynne zmuszona do ucieczki przez społeczną elitę Nowego Jorku kieruje się w stronę włoskiego wybrzeża Amalfi. Tam wszyscy wkrótce orientują się, że ma romans z Robertem Windermere ([person=162854]Umbers[/person]). Korzystając z okazji Lord Darlington ([person=130371]Moore[/person]) zabiega o względy wrażliwej i nic nie podejrzewającej żony Roberta - Meg ([person=4592]Johansson[/person]). Tylko jowialny milioner Tuppy ([person=2637]Wilkinson[/person]) ofiarując Stelli zamążpójście jest powodem jej zbawiennych wątpliwości.

Stella Erlynne zmuszona do ucieczki przez społeczną elitę Nowego Jorku kieruje się w stronę włoskiego wybrzeża Amalfi. Tam wszyscy wkrótce orientują się, że ma romans z Robertem Windermere (Umbers). Korzystając z okazji Lord Darlington (Moore) zabiega o względy wrażliwej i nic nie podejrzewającej żony Roberta - Meg (Johansson). TylkoStella Erlynne zmuszona do ucieczki przez społeczną elitę Nowego Jorku kieruje się w stronę włoskiego wybrzeża Amalfi. Tam wszyscy wkrótce orientują się, że ma romans z Robertem Windermere (Umbers). Korzystając z okazji Lord Darlington (Moore) zabiega o względy wrażliwej i nic nie podejrzewającej żony Roberta - Meg (Johansson). Tylko jowialny milioner Tuppy (Wilkinson) ofiarując Stelli zamążpójście jest powodem jej zbawiennych wątpliwości.

boxoffice
$6 877 842 na świecie
$238 609 w USA
$6 639 233 poza USA
na podstawie
Oscar Wilde "Wachlarz Lady Windermere" (sztuka)
dystrybucja
studio
Beyond Films (przedstawia) / A Good Woman UK (koprodukcja) / Buskin Film (koprodukcja) / Więcej...
data produkcji
2004
tytuł oryg.
A Good Woman
inne tytuły
Porządna kobieta Polska
A Good Woman Hiszpania
Mujer seductora, amante perfecta (tytuł telewizyjny) Argentyna Kolumbia
Good Woman - Ein Sommer in Amalfi Niemcy
Une Femme honorable Kanada
La Séductrice (tytuł video) Francja
Le Seduttrici Włochy
Więcej...
Jednym z kandydatów do roli Lorda Darlingtona był Joseph Fiennes, jednak odrzucił tę propozycję, ponieważ zdecydował się zagrać rolę Bassanio w "Kupcu weneckim".
Zdjęcia kręcono w Amalfi, Atrani, Rzymie, Ravello i Sorrento (Włochy).
Zdjęcia powstawały od 3 listopada do 24 listopada 2003 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Błyskotliwe cytaty... (uwaga! możliwe spojlery!)

  martinezowiec ocenił(a) film na 7

  Film zyskuje u mnie przynajmniej jedna gwiazdkę dzięki rewelacyjnym cytatom ze słynnej sztuki Oscara Wilde'a (o ile można to nazwać cytatami skoro film jest adaptacją tej sztuki). Udało mi się zapamiętać tylko trzy ale jestem pewien że szybko dopiszecie do tego wątku ... więcej

 • naiwny ale przyjemny

  malinowa123 ocenił(a) film na 6

  dobre dialogi , z przyjemnością przyglądałam się obu aktorkom i Wilkinsonowi , miło sie ogląda , choć historia zgoła niemozliwa aby mogła się wydarzyć : nie ma takich dobrych facetów jak Tuppy :-)

  3
  • Przyjemny, ale trzeba przyznać.. Helen Hunt nie pasuje do ról kostiumowych

   Aktorka ocenił(a) film na 6

   Może ją zaszufladkowałam, ale Hunt dla mnie to kino osadzone w czasach współczesnych tj " Twister" czy ostatnia świetna produkcja "Sesje". W "A good woman" jest dla mnie nieprawdziwa.

  • Może być.

   anitakowalska1224 ocenił(a) film na 6

   Film niczego sobie. Momentami nudnawy. Dobrze, że koniec okazał się inny niż myślałam. Plus za to.

   1
   • TVP 2 KOCHAM KINO

    mst_88

    dzisiaj o 20:45 (24.05.12)