PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181732}

Porzuceni

The Abandoned
5,7 2 209
ocen
5,7 10 1 2209
Porzuceni
powrót do forum filmu Porzuceni

bardzo ładne zdjęcia, przyzwoite aktorstwo, niezła muzyka i efekty dźwiękowe, montaż, efekty. ogląda się to naprawdę dobrze, ale próby ogarnięcia fabuły są daremne. wiadomo, że to wszystko bujda, w końcu to horror, ale ten film jest niezbyt sensowny... tak czy siak chyba warto obejrzeć, wizualnie film jest naprawdę bardzo dobry, zresztą fabula choć nie trzyma się kupy ma kilka naprawdę fajnych wątków, a początek jest bardzo wciągający. nie ma tu praktycznie wcale gore, ale nie było potrzebne, przydało by się za to kilka starych dobrych sztuczek, abym podskoczył w trakcie seansu więcej niż jeden raz...niestety tylko 6/10, ale to jest mocne 6/10

kangur_msc_CM

Mam dokładnie takie samo zdanie na temat tego filmu - jest bardzo klimatyczny, scenografia i gra świateł są zrobione na więcej niż przyzwoitym poziomie. Ale cóż z tego skoro fabuła tego filmu pozostawia sporo do życzenia? Autorzy zwyczajnie przekombinowali w tym aspekcie, przez większość filmu miałem wrażenie że wszystko to "nie trzyma się kupy". Mimo że fabuła "The Abandoned" jest zrozumiała (a przynajmniej była dla mnie), to jednak została podana w taki sposób że widz ma wrażenie totalnego "misz maszu" i bezsensowności co poniektórych wątków i scen. Pomimo tego uważam że film warto zobaczyć - taki klimat we współczesnym kinie grozy zdarza się rzadko (ech...Evil Dead - pamiętacie ten klimat? :))

ocenił(a) film na 4
Cameron

Zgadzam się z poprzednikami. Pomysł ciekawy - chociażby dla tego, że główna bohaterka spotyka brata, w większości filmów byłby to pewnie jakiś przygodny facet, albo paczka znajomych, którzy wyjechali na wakacje... Mimo to nie wiem, czy również macie wrażenie, że reżyser urwał sceny, które mogłyby wzbogacić film, albo chociaż częściowo wyjaśnić jego fabułę, na rzecz tych "przekombinowanych". Osobiście uważam, że można by pociągnąć temat okręgu, albo intuicji między bliźniętami (Gdy brat bliźniak wpada do piwnicy siostra powinna czuć co się z nim dzieje). Wiele wątków niewyjaśnionych, wiele naciągniętych. Film zapowiadał się bardzo fajnie, ale po obejrzeniu myślę, że okazał się zmarnowanym potencjałem. 4/10 za pomysł, bogactwo symboli (o czym wspominał ktoś w osobnym wątku) i pierwszą połowę, którą oglądało się bardzo fajnie.

fauera

"Gdy brat bliźniak wpada do piwnicy siostra powinna czuć co się z nim dzieje" wtedy byłby jeszcze głupszy

ocenił(a) film na 5
kangur_msc_CM

nie rozumiem o co tu wszyscy toczycie walkę. Wiadomo, że są różne gusta i jednym się podobają takie filmy jak ten a innym wcale

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones