film

Powódź

Hard Rain
1998
1 godz. 37 min.
6,1 9 494
oceny
6,1 10 1 9494
Małe miasteczko jest zalewane przez wodę. Kiedy dwaj strażnicy przewożą gotówkę z banku, na ich furgonetkę napadają bandyci. więcej mniej
Powódź zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Miasteczko Huntingburg nawiedza kataklizm - powódź. Okolice zalane zostają przez wody pobliskiej rzeki. Większość mieszkańców postanawia się ewakuować, miejscowy bank próbuje ocalić gotówkę. Tom (Christian Slater) i jego starzejący się wuj Charlie wywożą z podtopionego miasta opancerzoną furgonetką 3 mln dolarów, których w porę nieMiasteczko Huntingburg nawiedza kataklizm - powódź. Okolice zalane zostają przez wody pobliskiej rzeki. Większość mieszkańców postanawia się ewakuować, miejscowy bank próbuje ocalić gotówkę. Tom (Christian Slater) i jego starzejący się wuj Charlie wywożą z podtopionego miasta opancerzoną furgonetką 3 mln dolarów, których w porę nie zabezpieczono. W drodze samochód utyka w podnoszącej się z minuty na minutę wodzie. Gdy próbują sprowadzić pomoc, zostają zaatakowani przez uzbrojoną bandę. Powódź tymczasem przybiera na sile.

boxoffice
$22 470 567 na świecie
$19 870 567 w USA
$2 600 000 poza USA
budżet
$70 000 000
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Stargate Studios (produkcja) / Mutual Film Company / więcej
tytuł oryg.
Hard Rain
inne tytuły
The Flood (tytuł roboczy) USA
więcej
W domu Karen, gdy jest ona przykuta do schodów, widzimy jak poziom wody gwałtownie wzrasta. Lecz trzy przecznice dalej w kościele, poziom wody niemal się nie zmienia.
W jednej ze scen, opancerzona furgonetka zostaje zmuszona do zatrzymania się z powodu zalanej drogi. Kilka chwil później, gdy rabusie opuszczają pojazd, woda sięga im do klatki piersiowej, lecz kiedy decydują się przekroczyć wodę, to na samym środku "jeziora" woda sięga im tylko do pasa. Im dalej od brzegu tym woda powinna być głębsza, a nie na odwrót.
Kiedy Karen jest przykuta do schodów, Tom stara się przestrzelić łańcuch. W tym celu kładzie go na poręczy balustrady, co jest fizycznie niemożliwe, ze względu na sposób w jaki była przykuta do schodów Karen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych