Film

Hard Rain

1998 1 godz. 37 min.
6,1 9 128
ocen
6,1 10 9128
1 312
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"153","linkUrl":"/film/Pow%C3%B3d%C5%BA-1998-153","alt":"Powódź","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/53/153/7809641.2.jpg"}
Małe miasteczko jest zalewane przez wodę. Kiedy dwaj strażnicy przewożą gotówkę z banku, na ich furgonetkę napadają bandyci.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Miasteczko Huntingburg nawiedza kataklizm - powódź. Okolice zalane zostają przez wody pobliskiej rzeki. Większość mieszkańców postanawia się ewakuować, miejscowy bank próbuje ocalić gotówkę. Tom (Christian Slater) i jego starzejący się wuj Charlie wywożą z podtopionego miasta opancerzoną furgonetką 3 mln dolarów, których w porę nieMiasteczko Huntingburg nawiedza kataklizm - powódź. Okolice zalane zostają przez wody pobliskiej rzeki. Większość mieszkańców postanawia się ewakuować, miejscowy bank próbuje ocalić gotówkę. Tom (Christian Slater) i jego starzejący się wuj Charlie wywożą z podtopionego miasta opancerzoną furgonetką 3 mln dolarów, których w porę nie zabezpieczono. W drodze samochód utyka w podnoszącej się z minuty na minutę wodzie. Gdy próbują sprowadzić pomoc, zostają zaatakowani przez uzbrojoną bandę. Powódź tymczasem przybiera na sile.

boxoffice
$22 470 567 na świecie
$19 870 567 w USA
$2 600 000 poza USA
budżet
$70 000 000
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Stargate Studios (produkcja) / Mutual Film Company / Więcej...
data produkcji
1998
tytuł oryg.
Hard Rain
inne tytuły
Powódź Polska
Alerte météo Kanada
Pluie d'enfer Francja
Flood Japonia
The Flood (tytuł roboczy) USA
Więcej...
W domu Karen, gdy jest ona przykuta do schodów, widzimy jak poziom wody gwałtownie wzrasta. Lecz trzy przecznice dalej w kościele, poziom wody niemal się nie zmienia.
W jednej ze scen, opancerzona furgonetka zostaje zmuszona do zatrzymania się z powodu zalanej drogi. Kilka chwil później, gdy rabusie opuszczają pojazd, woda sięga im do klatki piersiowej, lecz kiedy decydują się przekroczyć wodę, to na samym środku "jeziora" woda sięga im tylko do pasa. Im dalej od brzegu tym woda powinna być głębsza, a nie na odwrót.
Kiedy Karen jest przykuta do schodów, Tom stara się przestrzelić łańcuch. W tym celu kładzie go na poręczy balustrady, co jest fizycznie niemożliwe, ze względu na sposób w jaki była przykuta do schodów Karen.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zabrakło mi rekinów

  Finalny_Odbiorca ocenił(a) film na 6

  Jak iść w stronę głupoty to już na całego !

 • Scenariusz nadaje się do gry komputerowej

  VojtasB ocenił(a) film na 2

  To co widziałem byłoby dobrą scenerią gry komputerowej. Strzelaniny w kościele, pościgi na motorówkach w szkolnych korytarzach i na cmentarzu... To się nadaje na grę ale nie do filmu. Film sam w sobie jest do niczego. Oglądanie go przypomina patrzenie jak ktoś inny gra czyli ... więcej

 • Akcja/sensacja

  staszek909 ocenił(a) film na 6

  Według mnie niezbyt poprawnie sklasyfikowany. Bardziej pasuje do niego akcja, sensacja. Thriller marny, a powódź to tylko tło do akcji.

 • film oki!!!

  mlody_anwil ocenił(a) film na 6

  bez rewelacji ale fajna akcja, super sie ogląda!!! dobra fabuła! stary ale jary!

 • 7/10

  Pauleta ocenił(a) film na 6

  film dobry, bez jakichś specjalnych zachwytów; rewelacyjna scenografia zasługuje na uwagę, efekty na poziomie; niezła obsada Moja ocena: 7/10

  1