Powrót Batmana

Batman Returns

1992 2 godz. 6 min.
7,2 88 928
ocen
7,2 10 88928
8 980
chce zobaczyć
8,5 11
ocen krytyków
{"rate":8.454545,"count":11}
powrót do forum filmu Powrót Batmana
  • BydGoth ocenił(a) ten film na: 10

Obejrzałem wszystkie filmy Tima Burtona i pozwole sobie twierdzić, że "Batman Returns" jest najbardziej przygnębiającym filmem.
    Pomijając fakt ,że to film o bohaterze z komiksu mamy tutaj świetny dramat psychologiczny o ludzie choroych umysłowo. Nie wiadomo czy to ludzie czy zwierzęta. Pingwin podbił moje serce do tego stopnia ,że sobie go nawet wytatuowałem. Kocham ten film od czasu kiedy go obejrzałem w wieku 7 lat do teraz oglądam go raz w miesiącu by ponapawać się tym światem. Muzyka Dannego Elfmana nadała wszystkiemu takiej dramaturgi, że przy scenach takich jak śmierć Pingwina czy obłęd Seliny i demolowanie mieszkania... chce sie płakać razem z bohaterami. Mistrzostwo.

• Mad_Dog ocenił(a) ten film na: 8

BydGoth Świetny film i tak naprawdę sięgający do środka każdego z nas.

Kiedy odświeżyłem sobie tę historię zdziwiłem się, jak można odebrać ten
    film po latach: http://maddogowo.cba.pl/batman_powraca.html

• C20H25N3O ocenił(a) ten film na: 7

Mad_Dog Mam takie same odczucia.
    Zawsze było mi zal Pingwina.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

BydGoth Może nie nazwałabym go "najsmutniejszym" ale faktem jest że ten film jest bardzo poruszający i faktycznie w dużym stopniu jest to dramat psychologiczny a tego Pingwina też zawsze lubiłam tylko trochę było mi go szkoda bo był bardzo nieszczęśliwy.

Film jest naprawdę niesamowity - "ma coś w sobie". Zawsze go lubię obejrzeć ;)

• panna_x_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

Mam tak samo jak Wy. Pingwina było mi bardzo żal, płakałam przy zakończeniu.Seliny też. Muzyka rewelacyjna.

• AutorAutor ocenił(a) ten film na: 7

BydGoth A mnie razi (w stosunku do pierwszej, daleko bardziej epickiej, filmowej części) teatralność tego filmu. W każdej scenie odczuwa się, że to studio filmowe, film nie oddycha plenerem, jest dziwnie ciasny. Pierwszy jest pod tym względem doskonały.

• panna_x_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

AutorAutor no fakt ma klaustrofobiczny klimat, dla mnie to akurat plus.

• ABEL ocenił(a) ten film na: 8

BydGoth Jeśli już mowa o najsmutniejszym filmie Burtona, to dla mnie "Edward Nożycoręki" jest tym naj. A zaraz potem może ten film, w parze z "Ed Woodem".
    Spory smutek wywoływała we mnie właśnie śmierć Pingwina, mimo tego jakim był potworem. Zdecydowanie najlepsza część Batmana.

• BydGoth Zawsze rycze na tym filmie....

• Grifter ocenił(a) ten film na: 8

BydGoth Ładnie napisane. Chciałbym zobaczyć ten tatuaż :)

• DRSRng ocenił(a) ten film na: 8

BydGoth Przekonałeś mnie... obejrzę po raz 5, a co!
    Miałem ze znajomym ostatnio rozkminę, wydaje nam się że Batman Keatona to najbrutalniejszy odsłona kinowego człowieka-nietoperza.
    Dosłownie Batman który idzie po fragi, każdego kto wejdzie mu w drogę w najlepszym razie permanentnie okalecza.... Spalił typa żywcem, zamordował Jokera z zimną krwią.
    Co o tym myślisz? Na ten przykład Batman z animowanej serii patologicznie lękał się odebrać komuś życie....