film

Powrót do raju

Return to Paradise
1998
1h 51m
7,4 5 301
ocen
7,4 10 1 5301
Po wakacjach w Malezji jeden z przyjaciół zostaje oskarżony o handel narkotykami i czeka go śmierć. Pozostała dwójka musi zdecydować jak mu pomóc. więcej mniej
Powrót do raju zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Trzej młodzi Amerykanie zaprzyjaźniają się podczas podróży po Malezji. Po wspólnie spędzonym miesiącu dwaj z nich wracają do Ameryki i ofiarowują trzeciemu "na pamiątkę" parę uncji haszyszu. Następnego dnia zostaje on aresztowany przez malezyjską policję. Oskarżony o handel narkotykami, zostaje skazany na karę śmierci. Władze skłonne są jednak darować mu życie pod warunkiem, że "współprzestępcy" wrócą do Malezji, by odsiedzieć tu 3-letni wyrok.

boxoffice
$8 341 087 w USA
studio
PolyGram Filmed Entertainment / Propaganda Films / Tetragram
tytuł oryg.
Return to Paradise
inne tytuły
All for One (alternatywna pisownia) USA
A Long Way to Paradise (tytuł roboczy) USA
Force Majeure (tytuł roboczy) USA
Return to Paradise Kanada
Return to Paradise Australia
więcej
Cuba Gooding Jr. odrzucił rolę Tony'ego. Postać tę ostatecznie zagrał David Conrad.
W filmie wyraźnie widać, że zdjęcia kręcono w Tajlandii, a nie w Malezji. W Malezji nie ma tajskich świątyń, domów publicznych oraz barów go-go.
W scenie spotkania Beth z Tonym i jego narzeczoną w restauracji (do których przysiada się również "Szeryf") jedzenie na stole zmienia się w zależności od ujęcia.
10 sierpnia 1998 roku widzowie z (prawie) całego świata mieli okazję obejrzeć film "Powrót do raju". W Polsce jednak, to niewątpliwie wielkie dzieło, zagościło na ekranach kin dopiero dwa lata później, w 2000 roku. Dziwne? Cóż, biorąc pod uwagę jego problematykę - niekoniecznie. "Powrót do raju" (Return to Paradise), wyreżyserował Joseph Ruben,... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Film ten po prostu zryl mi banie,sfilcowal mi beret ! Znakomity, posiada niepowtarzalny,niesamowity klimat i na dlugo zapada w pamiec,swietna muzyka(idealna do tego filmu),znakomita gra aktorska wszystkich aktorow... .Wspaniala opowiesc, ktora ciekawi, smuci i wzrusza... niezwykle wzruszajacy "Powrot do raju" naprawde...

więcej

9/10

ocenił(a) film na 9

Film nadający się do pierwszej setki :p

.... myślicie że jak pojadę na wycieczkę do Malezji to uda mi się znaleźć ten rower wyrzucony przez Vincea w dżungli ? Wprawdzie minęło już 20 lat ale może jeszcze całkiem nie zardzewiał ? :-)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Dlaczego jest tak nisko oceniany? W tym filmie położył mnie na łopatki bardziej niż cała reszta, zagrał niesamowicie wiarygodnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones